1. 1.
    kamu taşeronda çalışan lisans mezunu bir emekçi olarak baya kafamı karıştıran durum. 3 ay içinde alımların biteceği söylendi o zaman sınav bu ay içerisinde bitmesi gerekiyor. sınav mevzuatı nedir. nasıl hazırlanacağız bir şey söylenmedi. ben lisans mezunuyum, hiç okumamış mesai arkadaşlarım var aynı sınavda yarışmak adaletsiz olmaz mı. vallaha sevinsem mi üzülsem mi bilemedim çok soru işaretleri var kafamda.
    2 -1 ... hatake kakashi
  2. 2.
    500000 öz hakiki çomar ile diğerlerini ayırt etmeye yarayacak sınav.
    sonuçta kadro verilecek diye oy vermeyi düşünüp kadro verilmeyince fikrini değiştirebilecek 1,5 milyon kişiyi ortaya çıkaracak ve bu anlamda olumlu bulduğum sınav.
    (bkz: her musibette bir hayır vardır)
    3 ... deli anlamindaki de
  3. 3.
    kibar feyzo filminde, adam kendine amele seçerken bile daha özenli ve nitelikli seçiyordu, en azından bir bakıp seçiyordu.
    1 ... diego wolfskin
  4. 4.
    (bkz: ne kadar ak partilisiniz testi)
    3 ... bir basur mor menekse
  5. 5.
    Olm adamın taşeronda çalışma sebebi sınav. Bu kadar vizyonsuz musunuz.
    ... rui valar
  6. 6.
    Hak adalet için gerekli olandır dışarı sızıp belli listeler girmezse.

Ben 80 küsür puanla dışarıda kalıyorsam hem de lisans kpss gibi rezil bir sınava girip siyasi kadrolar pat diye girememeli.
    2 ... kalahari dogumlu kutup ayisi
  7. 7.
    yandaşlığı ölçmek için yapılacak olması muhtemel sınavdır. sorular az çok gözümde canlandı birden.
    13 -1 ... mel mel bakan gibson
  8. 8.
    Torpilli Olan ile olmayanı ayırmaktır.
    Ulan fen işlerinde mesela adamlar ilkokul terk, Bunlara sınavda ne soracaksın ki?

Akapenin ülkeyi getirdiği noktadır burası. Her yerde torpil, rant, rüşvet. Destek veren çomarlar mutludur umarım.
    7 ... alkolik oldum
  9. 9.
    tamamen formalite, hatta kurumun insafına kalmıs olan sınav. yapılır ya da yapılmaz orasını bilemem. ama eğer formalite ise ve eleme bu sınav ile olmayacaksa neden sınav ?

mesela atıyorum bizim kurumda temizlik personeli de girecek kadroya. Bu adama sınavda ne soracaksın. hatta bu adam ilk okul terk ve türkçeyi zor konuşuyor (var böyle biri), sen bu adama ne sorabilirsin. Paspas kovasına kaç gram domestos, kaç litre su koyuyorsun, tuvaletlere kaç mg parfüm sıkıyorsun diye mi soracaksın. Bana bunun cevabını biri versin yeter.
    2 ... mizansenfalan
  10. 10.
    bundan sonra taşeron işçi alımı olmayacak dendi. devletin 4d işçi kadrosuna alımlar zaten sınavla. bundan sonra da sınavla olacak. (bkz: kpss)

amaç mevzuata uymak. yoksa okuma yazma bilmeyen elemana ne sınavı yapacaksın.

böyledir herhalde. yoksa niye yapsınlar ki?
    1 ... 0fu0