1. 1.
  sert erkek anlamına gelen bir ''çocuklar duymasın'' özdeyişi.
  1 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  katıldığı her ortamda otoritesini sağlamış erkek tipi.
  1 ... palta
 3. 3.
  taş fırın ekmekleri gibi sert,buram buram "odun" kokan erkeklerdir.
  3 ... asiti kaçmış kola
 4. 4.
  (bkz: haluk)
  (bkz: çocuklar duymasın)
  (bkz: tamer karadağlı)
  ... jagatai
 5. 5.
  maco erkek...
  1 ... citlembik
 6. 6.
  evrilmekten nasibini almamış erkektir. ezmedikçe erkeklik kimliğinin ezileceğini sanmaktan dolayı kendisini kasar durur. toplumsal cinsiyet rolünün hakkını vermekle mükellef hisseder kendisini.

  (bkz: duygusuzluk aşılanmış erkekler)
  ... naringergedan
 7. 7.
  türkiyede çocuklar duymasın izleyen erkek nufusun dizi boyunca kendini kasmasına sebep olmuş bir erkek tipidir. tamer karadağlının önderliğinde bir sertlik dalgası balkanlardan gelen soğuk hava gibi ülkeye dağılmış, herkes bir tribal enfeksiyonlara girmiştir.dizinin bitmesiyle bu nufus kendini zor toparlayıp normalleşmiş, hatta bu nufusun içinden büyük bir grup kurtlar vadisine yönelip taş fırını dahada farklı bir sertlik seviyesine çıkarmıştır. ondan sonrada racon değil kafa kesilmiştir. sonrası bababababa dır, mematidir, cenderedir, polattır, herkes alemdardır babadır.
  1 ... thedifferent
 8. 8.
  (bkz: iğrendiren laflar)
  (bkz: toplumun ağzına sakız olmuş laflar)
  (bkz: yeter lan)
  -1 ... metalikadam
 9. 9.
  sistem tarafından geliştirilen, maçoluğun haklılaştırımını sağlayan yerel kullanım alanına sahip bir nesnenin kişileştirilip erkek egemen toplumun hizmetine sunulması...
  bu yolla toplumun normalde kınadığı kaba kuvvet kullanan, kadını 2. sınıf vatandaş olarak gören erkek tipinin kabulü sağlanır; bir de bakarız ki çevremizdeki herkes kendiliğinden tas firin erkegi ne dönüşmüş...
  ... esuma
 10. 9.
  adamın hasıdır. erkek dediğin her şeye tamam demez, yeri geldiği zaman sesini çıkarır. taşfırın dediğin korumayı, sahip çıkmayı en iyi bilir. kıskandığını, sevdiğini belli etse o daha iyi ama olsun hareketlerinden fark edilir dile getirmese de olur.
  ... mnemosyne07