bugün

devam filmi olarak hoş güzel ama sanki tek bir karakter üzerinden dönüyor film o konuda biraz basit kalmış.

dediğim gibi fakat beklediğimden iyiydi. devam filmi derken insan biraz korkarak izlemeye başlıyor...
bir devam filmi olarak beklentilerin çok üzerinde kalmış sequel.

ilk filmden sahneler bence gereğinden fazla kullanılmış yine de.
Devam filmleri çoğunlukla kötü olur bu yüzden iyi, kült, filmlerin devamının çekilmesini hiç istemem. Ama danny boyle ezberi bozmuş en az ilki kadar kaliteli bir film bu. Eski ekibi görmek güzeldi çok onları yine maceradan maceraya koşarken izlemek keyifliydi. Danny boyle zaten kendini kanıtlamış bir yönetmen kariyerine leke sürmeden ve hayranları memnun ederek bir kez daha ispatlamış oldu kendini. sinematografi nedir ? ne değildir ? dersi veriyor film cumali ceber ve tayfası izlesin amk.

"önce bir fırsat çıkar ve ardından ihanet gelir."
ilki kadar olamasa da ekibi tekrar görmek eğlenceliydi.

ayrıca film robin van persie nin golü ile açılıyor.
bu gece zaman bulabilirsem izleyeceğim filmdir. gerçekten merak ediyorum 1. filmi zevkle izlemiştim umarım aynı tadı yakalayabilmişlerdir.
" insan ilişkilerinin indirgendiği nokta dijital bir veriden fazlası değil. "
efsane...
yüzümde kocaman gülücüklerle izledim. izlerken mutlu oluyorum, uzun zamandır bir film izlerken bu kadar iyi hissetmemiştim. Danny boyle gerçek bir üstad. Bazı sahne çekimleri o kadar güzel ki, Nasıl bir yaratıcılık diye düşünmüyor değilim. Mark,Simon,Franco ve Spud yine olağanüstü. Güzel flashbackler de var. 20 yılda nelerin değiştiğini gözler önüne seriyor. Gerçekten başarılı. geçmişe ve günümüze karşı dokundurmaları ve vurucu sahneleri çok sevdim. aşırı keyifliydi, kimbilir daha ne kadar izleyeceğim.
ilkinin 8 küsur aldığı bu film de kesinlikle o seviyelerde olmalıydı. 7.5 gözüküyor, o da 'nostalji yaa o kadar' diyen paçozlar yüzünden.
Ne diyoruz?

--spoiler--
hayatı seçin
--spoiler--
Glasgow'da şu anda oldukça popüler film. Sinemalarda ayrıca.
trainspotting filminin 20 yıl sonra çekilen devam filmi gibi olmayacak olduğunu söylenen devamı.
16. !f istanbul bağımsız filmler festivali kapsamında izlenebilecek.

tarih, seans ve salon bilgileri için ilgili link; http://www.ifistanbul.com...lm/t2-trainspotting/1591/
güncel Önemli Başlıklar