1. 1.
  hep sevilsindir...
  8 ... cheja
 2. 2.
  kendisiyle beraber aynı çileyi size çektirecek, sizi de yarı doktor edecek sevgilidir.
  tabi okulu bitene kadar beraber barınabilirseniz *.
  3 ... karpuzkabugu
 3. 3.
  hasta ve hastalıkla ilgili ne yapılması gerektiğini öğrenirken bir yandan da kendine hayata dair dersler verebilen kişidir. öğrendiği her yeni şeyi bir hekim mantığıyla sağlıklı-sağlıksız diye ayırt etmeye kalkar, sonunda duran bir kalbi tekrar çalışır hale getirebilecek, ama insanın kalbini güçsüzleştiren şeyi anlamayacak hale gelmeye adaydır. bir sağlıkçı olarak insan sağlığıyla oynar, istemeden etiğinin dışına çıkar, aşk da bir hastalık sonuçta.
  zamanı olmaz çoğunlukla, dersi, komitesi, sınavı bitmez. ders ektiremezsin, sınav dönemi korkar, doğru düzgün görüşelim diyemezsin, sonunda tamam dersin bi şekilde. ve kolay kolay unutulmaz, çünkü sevgilisinin doktoru gibidir aynı zamanda, onun bir çocuğa dönüşüp, ateşim var, şöyleyim böyleyim, ölüyorum oyunlarına gelmekten kendini alamaz bazen. gerçekten eli hafiftir, kıyamadığından belki, ama kalbi nasırlaşana kadar, kadavra görmekten belki.
  7 ... holy idle
 4. 4.
  sizinle paylaşacaği anlamlı seyleri olan kişidir. 4.sınıfta dersleri agırlaşsa da ekstra bagra basılması gereken sevgilidir.
  size özel recete uygulayabilir işte bu cok guzeldir...
  3 ... gizli ozne
 5. 5.
  hastanelerde doktor hanım doktor bey diye koşturma külfetinden adamı kurtarır daha ne olsun..çok iyidir ayrıca..ota bokta ıyk aşkitom iğrennnç demez..beyin nasılş çalışır bilir..noroanatomi görmüşse hele , doğumgünümü unuttun hıyaroğlu bik biklemez..psikaytri bilmesinden mütevellit zoraki gülüşlerin anca yanak çizgisi sebebi olduğunu , kimseyi jandırmayacağını kendi idrak edemmiş olsa da, hocaları sike sike anlatır.. vs vs güzeldir..iyi ki öyle sevgili vardır..
  3 ... hefeweizen
 6. 6.
  tıp okuyan biriyle sevgili olması gerekendir. zira bu insanların hayatları, sürekli ders çalışmak ve hastane okul arası mekik dokumak olacağından, zaman ayıramama problemi yerini iletişim kopukluğuna ve ayrılığa bırakacaktır.
  2 -3 ... mystery
 7. 7.
  bir var bir yoktur. tıp okuması ayrıcalık kazandırmaz. bütün sevgililer gibidir. *
  2 ... parantez
 8. 8.
  ciddi bir ilişki söz konusu olduğunda fedakarlık yapılması şart olan, tıp okumanın stresini size de yaşatan, diğer çiftler orda burda fink atarken siz 'yok bunaldım ben yapamıyorum' dediği anda klinik bilimlere giriş adlı tuğlayı kaparak -çok anlıyormuşsunuz gibi- kendisini yanınıza alarak çalışmaya başladığınız, romantik dakikalarda dil sürçmesiyle araya kattığı tıbbi terimleri duymamazlıktan geldiğiniz sevgilidir.

  edit:imla
  6 ... cotton candy
 9. 9.
  olmaması daha iyidir.
  -1 ... el cielo
 10. 10.
  kendisini çok çok fazla özletir.
  5 ... charliez