1. 1.
  6 yılda bitirilmesi sorun teşkil etmeyen bölüm.
  5 -2 ... delikanlımühendis
 2. 2.
  (bkz: inek)
  7 -8 ... trda
 3. 3.
  "ne biçim doktor olacak lan bunlar" dediğim fakültedir.
  4 -3 ... bl
 4. 4.
  uludağ üniversitesinin göz bebeği fakültesidir.
  1 -1 ... doctrine
 5. 5.
  okumayi seven birine bile okumaktan nefret ettirir.uzmanlıkta bile gerekmeyecek bilgiyi zorla beyne enjekte etmenin manasi nedir hala cozulebilmis değildir.
  4 -1 ... zzg
 6. 6.
  omur torpusu fakulte.şuanda iş garantisi olan tek meslek onyargisiyla bakilmasi yuzunden son yıllarda puanlarinin firlamasi trajikomiktir.6 yıl hastaya dokunmadan mezun olunur.hasta uzerinde deneme yanilma yoluyla tecrube kazanilir.hastaya verilen zarar gorev zararidir.butun doktorlar ayni yollardan gectiginden birbirinin hatasini kapatmada ustune meslek grubu yoktur.6 yıl boyunca uzmanlıkta bile lazım olmayan seyler ogretilmeye calisilir.

  onyargilarin aksine,işsizliğin pencesine dusmeside pek yakin olan meslektir ayni zamanda.belkide dusmustur.tıbbı mumessillik yapan birçok pratisyen mevcuttur.iş ilanlarinda da pratisyen hekim isteyen ilac firmalarinin sayisi giderek artmaktadir.gidişat pek iç acici deildir.O yuzden ossye yeni girecek olanlara nacizane tavsiye;yapmayin etmeyin gidin muhendis olun economist olun baska biseyler olun yeterki doktor olmayin.hayata erken baslayin.
  12 -5 ... zzg
 7. 7.
  (bkz: senin için saçımı süpürge ettim)
  (bkz: gençliğimi yedin bea!)
  (bkz: ömrümü çürüttün)
  hmm henüz 1. sınıf olduğumu düşünürsek*
  8 -7 ... hilosh
 8. 8.
  bütün iğrençliklerinin yanında geçmişte doğru adımları atmışsan ve ticari kaygılarla bezenmiş bir kişiliğin yoksa, insanlara her türlü konuda yardım edebileceğin "tanrının yer yüzündeki eli" olarak mitolojik bir tabiri de bulunan okuyan için zor çevresi için rahatlatıcı tüm zamanların can güvenliği açısından en tehlikeli mesleğine birey yetiştiren çiftlik, "balzac; köy doktoru".
  6 ... shrek
 9. 9.
  veteriner fakültesindeki öğrencilere göre daha fazla boş zamanı olan kişilerin okuduğu,ama veteriner fakültesindekilere"siz de doktor oluyodunuz dimi"diyen insanlarla dolu,onlara göre zor bana göre kolay olan fakülte
  1 -5 ... violet
 10. 10.
  3. sınıfa gelen bir tıpçının "yaş 22 yolun yarısı eder" sözünü hergün kullandığı kazandığı bölüme lanet eden "lan geri dönsem mi?" dediği uludağ üniversitesinin en fiyakalı bölümüdür. (bkz: Bence değil)
  10 ... scarface