1. 1.
    iki aç ağzını öğğ dedirttiren kırık pratisyen hekim bozması olan tıpçıların çoğunun tusu dahi geçemeyip pes ettiklerini bilmeliyiz.kendileri sadece 6 yıl inekler gibi gider gelirler.bir örneği
    (bkz: dört senelik okul bitirip üniversite okudum demek)
    4 -5 ... just in time
  2. 2.
    (bkz: deli burayada geldi beyler işte yukarıda)
    1 ... just in time
  3. 3.
    benim için önemlidirler. zira götümü açıp önlerine uzandığım tek varlıktırlar.
    1 ... gobekli kel adam
  4. 4.
    (bkz: silinmeye mahkum entryler)
    misal @5. veya @6 da olabilir farketmez.
    1 -2 ... tenac
  5. 5.
    kendini bir şey zanneden tıpçılar kesin boğaziçi'nde okuyordur. zor zanaat tabi boğaziçi'nde tıp okumak.
    -1 ... bad influence
  6. 6.
    'halbuki çok şeyler' denilecek kadar maharet gerektirecek bir mesleğin erbabıdırlar.
    1 ... sohrabi
  7. 7.
    Haklı olduklarını gösteren bir durumdur. Zira siz daha yoldaki araba çarpmış, içinden bağırsakları dışarı fırlamış kediye bakamaz iken, onlar o köpeği geçtim, sizin ağzınızdan girip g.tünüzden çıkabilecek kapasiteye sahiplerdir; yalnız asıl sinir bozucu olan parayla özel üniversitelerde okuyan tıp öğrencilerinin kendilerini bişey zannetmeleridir.. zira tanıdığım 10 özel okul tıp öğrencisinin 9'u bir kaos ortamında şakağından vurmak isteyeceğim tiplerdir...
    (bkz: yeditepe tıp)
    (bkz: new castle university medicine school)
    ... maieutike
  8. 8.
    şuan arkamda ders çalışan oda arkadaşımı görünce haklı olduğunu bir kez daha anladığım önerme. adam yıl başlayalı beri günde ortalama 16 saat çalışıyor. yalanım varsa siksinler, yeminlen. cerrahpaşa'da derece yapcakmış da tus dershanesine para vermicekmiş. değer mi lan değer mi amına koduuum gençliğine. bak bana, karı-kız, sözlük..**
    5 ... kabile reisi
  9. 9.
    (bkz: kedinin ulaşamadığı ciğere mundar demesi)
    3 -2 ... cinsiz tonik
  10. 10.
    etrafındakilerin kendilerini en azından doktor zannetmesini isterler ama bunu idrak edemeyecek kadar minik beyinliler ne zaman ki ellerine düşer, o zaman bile bir canı kurtarmanın veya derdine çare bulmanın daha onurlu bir şey olduğunu bildiklerinden yine de görevlerini yaparlar. haklarını helal etsinler. ne hakettikleri itibarı ne de parayı almadıkları gerçektir.
    2 ... duygusalwampir