1. 1.
  Ali Rıza Karabulut'un, "Müslüman hekimlerin tıp konusundaki buluşları, tababete katkıları"ından ayrı olarak "Peygamber Tıbbı" başlığı altında incelenebilecek olan; tıp ilminin ayrı bir bölümünü konu alan ansiklopedidir. Ansiklopedide, alfabetik sıra ile islam tıbbı konuları, Hadis-i şeriflere dayanılarak duru bir Türkçe, akıcı bir üslûp ve herkesin anlayabileceği bir dille anlatılmakta, maddelerin dayandıkları kaynaklara da geniş yer verilmektedir. Tıbb-ı Nebevi ansiklopedisinin iki cildi 796 sayfa olarak, bir arada basılmıştır. Ansiklopedinin ön sözü, Prof. Dr. Ayhan Songar tarafından yazılmıştır. Burada bahsedilen nüshası, altıncı baskıdır.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C4%B1bb-%C4%B1_Nebevi
  ... onyedibucuksantimetre
 2. 2.
  tıpların en sağlıklısıdır, teknolojinin çare bulamadığı çoğu şey de oradadır.
  -2 ... sadece olgun kizlar yazsin
 3. 3.
  tükürükle tedavi, üfürükle tedavi, hem tükürük hem de üfürükle tedavi, deve sidiği içirme gibi bilimsel(!) metotları ihtiva eden tıp(!) türüdür.

  kimi coşkun müslümanlar, sahih-i buhari'de geçen deve sidiği içme tavsiyesini ciddiye aldıkları için zehirlenmişler ve buna karşılık diyanet böyle bir hadisin olmadığı yalanını uydurmuştur:

  http://www.diniyazilar.co...e-idrari-icmek-ve-buhari/

  http://www.sorularlaislam...uygulama-yapilmistir.html

  (bkz: ilk fen nobelimizi bir kemalistin alması) gibi bir başarının gerçekleştiği şu günlerde, iktidarlarını halkın dini duygularını sömürme üzerine kuranlar tıbb'ı nebevi kongreleri toplama gayretindedirler (bkz: tıbb ı nebevi kongresi).

  http://www.haberler.com/u...-adana-da-7754096-haberi/
  1 ... rumeli71
 4. 4.
  Tıbb-ı Nebevi, islam peygamberi Muhammed bin Abdullah'ın tıp ile ilgili hadislerini kaynak alan islam ilimidir. insan sağlığının korunmasında, tedavi ve tedavi araçlarının nasıl uygulanacağı konusunda peygamberin tavsiye ve uygulamalarını dikkate alır.
  1 ... turkmen balasi
 5. 5.
  peygamber efendimizin hastalıkların tedavisiyle ilgili hadislerinden derlenmiş olan tıp kitaplarına toplu olarak verilen isimdir.. en meşhur tıbb-ı nebevi kitabı 1300'lerde ibn cevziye tarafından yazılan "el-tıbb el-nebevi"dir...

  tıbb-ı nebevi bir müslümanlık testidir.. tamamen ayet ve hadislere dayalı olan tıbb-ı nebeviyi es geçip de yahudi, dinsiz, gavur ve allahsız doktorlar tarafından geliştirilen modern tıbba başvurmak ancak münafıkların yapacağı bir iştir..

  mesela kanser olan müslüman asla kemoterapi filan kullanmamalı, kanserini çörekotuyla tedavi etmeye çalışmalı.. çünkü ebu hureyre'den menkul sahih bir hadis var: "şüphesiz çörekotu kulanın, onda ölüm dışında bütün hastalıkların tedavisi vardır".. şimdi peygamber efendimizin bu sahih hadisini elinin tersiyle itip gidip yahudi doktorların keşfettiği ilaçları kullanmak münafıklık alametidir...

  eğer çörekotu çalışmazsa deve sidiği var..

  sahih hadisler dururken hastaneye giden, modern ilaçları kullanan müslümanın imanı sakattır..
  4 -4 ... arbutus unedo