1. 1.
  *

  türklerin diğer devletlerden yemiş olduğu kazıkları anlatmaktadır. mesela en bilineni bizim avrupa birliğine gireceğimizi söyleyenlerden yediğimiz kazıktır. yıllar, yıllar evvel yemeye başladığımız bu kazık halen genişleyerek devam etmektedir.
  1 ... kutupsal form
 2. 2.
  zamanında çinliler çok pis kazık atmıştır.

  (bkz: orhun yazıtları)
  3 -1 ... mini mini bir nick konmustu
 3. 3.
  Avrupa bize kazık atmaktan sıkılmıştır ama biz hala bir grup insan parayı yiyecek diye kazık yeme peşindeyiz.
  Ha birde basbakandan yediklerimiz var ki hiç girmeyelim.
  3 ... soulmate
 4. 4.
  arapların birinci dünya savaşında attığı kazık.
  2 ... worldlike
 5. 5.
  herkesi kendimiz gibi sanıp güvenmekten dolayı yediğimiz kazıklardır.bizdeki bu iyiniyet bizim suistimal edilmemizdeki en büyük sebeptir.
  1 ... silte
 6. 6.
  avrupa ulkeleri ve abd'nin "siz yunanistan'in nato'nun askeri kanadina yeniden girmesine izin verin, biz de sizin aet'ye girmenize yardimci olalim, yunanistan'in bunu veto etmesini engelleyelim" sozune kanan kenan evren yonetiminin, yunanistan'in nato'nun askeri kanadina yeniden alinmasini veto etmemesi. (bkz: kendi bacagina kursun sikmak)

  yunanistan albaylar darbesi nedeniyle nato'nun askeri kanadindan cikarilmisti ve geri donebilmesi icin de tum uye ulkelerin onayi gerekiyordu.
  ... isla morada
 7. 7.
  türk'ün türk'e attığı kazıkların sayısından azdır.
  1 ... kelly
 8. 8.
  ispanyol gemisinin zararlı atıkları getirip iskenderun açıklarında denize dökmesi, mavi akım, gümrük birliği.
  2 -1 ... gmail notifier
 9. 9.
  eğer olursa, suriye sınırındaki mayınların temizlenmesi sonrası 50 yıllığına israile verilmesi... hani vatan toprağı kutsaldı?
  1 ... cavit
 10. 10.
  yakın geçmişte yediği en kötü kazık kuzey ıraktaki kürtlerdendir.saddamdan kaçan kürtler türkiyeye sığınmışlardı sonra saddam iktidardan düşünce abd güvenip türkiyeye efelenmektedirler.
  2 ... miracelli