bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  geri zekalılık değildir.

  dilimizin gözü yormasıyla ve aceleciliğimizle ilgili olduğunu düşünüyorum.

  "hemen okuyayım da kahvedeki okey turnuvasına yetişeyim" diye düşünürken, yapmamak ile yapamamak birbirine karışabiliyor.

  edit: ama bu yazdıklarımı bile anlayamayanlar açıkça geri zekalı, onu da belirteyim.
  "türkler geri zekalı değildir" diyorum ama içimizde çok büyük dangalaklar da var, inkar edemem.

  ben "türkler okuduklarını anlamazlar çünkü gerizekalıdırlar" önermesini çürütmek için yazı yazmışım, adam gelmiş "japon sözlüğü mü burası?" diye çıkış yapıyor ya...

  hele bunun nasıl bir dangalak olduğunu düşünmek bile istemiyorum; (bkz: türklerin okuduklarını anlayamama sebebi/#38406434)
  4 -3 ... itami no shinzo
 2. 2.
  Türklerin cahil olmasındandır, cehaleti sevmesindendir, cehaleti yüceltmesindendir.
  1 -2 ... shizi
 3. 3.
  Türk milliyetçiliği yapmak veyahut herhangi bir ideolojiyi desteklemek sözlü ifadede gayet kolaydır ama fikirlerini savunduğun insanların hayatına şöyle bi baksaydın o insanların bilgi birikimini ne şartlarda, ne zorluklarda edindiğini görürdün. Misal Atatürk ün 4.000 küsür kitap okuduğu bilinmektedir. Gel gör ki pırlanta gibi gençlerin yanında, ki kendileri maalesef gençler arasında azınlıktadır, hiçbir şeyden haberi olmayan insanlar da var. Bu açıkça tarihine, ülküne, davana ihanettir. Bir günde koca 24 saatin var, çok değil yahu yarım saat, bir saat köşene çekilip okusan ne kaybedersin. O şahsiyetlerle muhabbet etmiş olursun belki. "Neyin peşindeysen sen osun" demiş adam, gerçekten öyle.
  1 ... osettian
 4. 4.
  anlayamadım.
  1 ... just call me alpha