1. 1.
  türkler hep marka seçimi yaparlar. mesela sebebini bilmeden iphone almak. mesela 2013 gibi yıllarda samsung s4 s5 s6 falan popüler diye bilmeden almak. her gün starbucks a gitmek. coca coladan şaşmamak. teknolojik alet alırken aman bu markayı bilmiyorum aman almayın yorumları da bilmem müşterileri de bilmem almayın. mesela markası xioami olan telefon alsanız hediye olarak birine, bu ne der büyük ihtimalle. ama bilmiyorlar ki xiaomi (a ve o nun yerini bilmiyorum) iphone dan kat kat fp oranında iyidir. samsung dan da iyidir. mesela samsung c5 pro kullanıcısıyım. kimse gelip c5 pro alalım der mi? popüler olmayan markayı geçtim, modele bile bakmıyorlar. halbuki ben 1200 e aldım şu an 1800 şu ana kadar gördüğüm fiyatına göre en iyi ilk 3 telefondan biri. bu örnekler çoğaltılabilir
  3 ... anku7
 2. 2.
  Emeğine sağlık biz de bu düzene karşıyız bunlar hep aşalık kompleksi.
  1 ... marshal walter model
 3. 3.
  kardaşlık paragraf nedir bilir misin?

  noktalama işaretleri, apostrof, vurgulama, yüklem? okumak istiyorum, beynim yanıyor bre, az dikkat edin rica ederim.

  tanım: yeni endüstrileşmeye başlamış uluslarda sık görülen bir hastalık, sağaltmak&tedavi etmek için daha çok çalışılmalı ve çok kurcalamadan kendiliğinden geçmesi beklenilmeli.
  1 ... alpertunna
 4. 4.
  En azından sözlükte aynı düşüncede birkaç kişi var.
  1 ... marshal walter model
 5. 5.
  Belki niyet iyi olsa da yüzeysel hüküm.

  Bir araştırmada Türkiye de en marka meraklısı kent diyarbakır çıkmış, en az bağımlı ise izmir. Elbette bu marka merakı içinde gofret de var, araba da var.

  Peki bu neyi gösterir? Diyarbakır daha mı zengin? Hayır Diyarbakır daha genç nüfusa sahip. Dolayısla işin doğrusu gençlerin marka merakıdır. Aslında dünya ile karşılaştırırsak daha beterleri de vardır.
  2 ... tea man