1. 1.
    basligin dogrusu turk genclerinin komsu ulkedeki genc kusaga gore daha batili tarzda olmasi olacakti.

benim gozlemledigim bir durum. turk gencleri komsu ulkelerdeki genclere gore daha az muhafazakar ve bati avrupa - amerika dunyasina daha entegre olmus durumda.

ulkenin gencleri komsu ulkelerin genclerine kiyasla teknolojiye oldukca yatkin ve bununla on planda. e-spor dalinda bile komsularina fark atan bir ulkedir turkiye. sosyal medya kullanimi da komsularina gore oldukca fazla.

(nufusun cokluguna degil nufusun yuzdesine gore boyle dusunuyorum)

ayni batililik sanatta da kendini gosteriyor, halk - geleneksel muzik dinleyen genc sayisi turkiyede oldukca dusuk iken komsu ulkelerde bu daha fazla, ayni oranti resimcilik ve diger guzel sanatlarda da kendini gosteriyor. turk gencleri burada da batiya entegre durumda.

siyasal gorus olarak ise yine turk gencleri komsularina gore daha cok liberalismi savunuyor. ayrica gencleri oranlarsak din konusunda da komsularina gore belki de en az baglilik turk genclerinde olabilir.

(bazi konularda yanilmalar olabilir)

ben bunun genc turkler doneminden baslayip ataturk cumhuriyet doneminde iyice ilerletilmis batililasma ilkesinin sonucuna bagliyorum.
    1 -1 ... arxaggelou