1. 1.
  eğitimli, eğitimsiz, bilgili, bilgisiz çoğu türkün maalesef yaptığı kötü sınıflandırma. genelde konuşmalarıyla dalga geçilir ki, bununla dalga geçenlerin ya zeka seviyeleri ya da gorgu seviyeleri oldukça düşüktür. çünkü dünyada bir çok dil var, ve bunlarin insanların kulağına hoş gelip gelmemesi hem kültürel hem de bölgesel bir konu. türk olup devlete her türlü zararı veren tc vatandaşları yeri geldiğinde aslan kesilir ve kürtleri yerden yere vurur. halbuki suçlu kürtler değil pkk dır. kökümüz osmanlı ki hem hırvata,sırpa, ermeniye, yahudiye, zerdüşte, mümine, ateiste, müslime, gayrimüslime saygı gösteren bir devletti. fakat şu an türklerle kürtleri birbirine düşürme oyunu da sam amca nın oyunlarından birisi ama çoğumuz takılmışız yok kurtler bolucu yok kürtler şöyle yok kürtler böyle. onlar da insan, kimsenin kimseyi ikinci sınıf görmeye hakkı yok.

  zamanında doğuya okul yapılması gerekirken oralara karakol yapıldı ve pkk da buna tepki olarak doğdu. devlet oraya okul açsaydı, oradaki insanlara burasının hepimizin vatanı olduğunu anlatsaydı pkk denen terörist grup
  doğmayacaktı.

  edit: ben türküm, isteyene 6 göbeğe kadar soy kütüğümü gonderebilirim.
  8 -14 ... subfex
 2. 2.
  Bütün bu gercekler ABD 'nin pkk 'ya yapmış olduğu destekler ve medyanın provakatörlüğü sayesinde gerçekleşmiştir. Abd bir yandan pkk 'yi gizli gizli beslerken diğer yandan Türk insanını kürtlerden soğutmak için çeşitli propagandalar yapmış, medya desteğinide arkasına alarak Türkler ile kürtlerin arasına görünmez bir duvar germeyi başarmıştır...Eğitimsizlik de kürtleri iyice köreltmiş, cehalet, kürt halkımızın etrafını iyice sarmıştır.. Bunun neticesinde pkk 'ya kurtarici bir örgüt gözüyle bakmıslar ve kendi cocuklarıda dahil olmak üzere gereksiz ölümlere sebebiyet vermişlerdir...
  6 ... martyns
 3. 3.
  (bkz: sıradan fasizm)
  -2 ... r@t@t@
 4. 4.
  Türklerin Kürtleri 2. sınıf gördüğü Kürtlerin yıllarca eziklik politikasının ürünüdür. pek çok terör olgusu bu asılsız lafın da verdiği galeyanla yapıldı. evet siz eğitimsiz, cahil, şehre ayak uyduramayan, konuşamayan bir güruhsanız kürt de türk de japon da finli de olsanız insanlar tarafından 2. sınıf insan olarak anılır ve o şekilde muamele görürsünüz bunun Kürtlükle ilgisi yok...

  bunun yanında bugün kürtlere olan tepki, hemen yanı başımızda oturan kürt komşumuza, her gün yüzüne baktığımız kürt arkadaşımıza, askerdeki kürt tertibimize, şirkette kürt çalışanımıza, yoldan geçip giden kendi halindeki kürtlere değil, insanların artık burasına gelen üç kuruşluk çıkarlar için ülkelerini satan kürtler, Allah ın yoluna park edildiğinde gelip para isteyen kürtler, gece karşınıza çıkan *abi 15 yaşında romen var bulgar var* diyen kürtler, zavallı diyarbakırlı çocukları kandırıp, zorlayıp kapkaç yaptıran kürtler, devlet hiçbir yere yapmadığı kadar yardımı doğuya yaptığı halde *devlet bakmiiiiii* diye kendini acındıran sömürücü Kürtlere velhasıl vay efem şimdi bunları yapan türk yok mu var ama bugün fuhuşun, uyuşturucu kaçakçılığının, mafyacılığın, insan tacirciliğinin, hırsızlığın kökü ve büyük güruhu kürt....
  13 -4 ... tfcvbg
 5. 5.
  amerikanın kürtleri oyuna getirmesi ve propaganda yapması nedeniyle; kapkaç sektörünü elinde bulunduran, şerefsiz değnekçiler yetiştiren, usta pezevenkler çıkaran, 10 çocuk yapıp 10unu da dağa yollayan, devletin çocuklarına bile yardım yapmasına rağmen devlet bize bakmıyor diyen, çocuğunu okula yollamayıp sonra bizi cahil bıraktılar diyen, doğu karadenizden daha fazla yolu olmasına rağmen yolumuz yok diyen kürt milletine duyarlı türklerin ve bir laz olarak da benim verdiğim tepkidir.
  eğer böyle düşününce faşist olunuyorsa ben de faşistim*
  9 -2 ... muru4xi
 6. 6.
  zmanında bir büyük demişki; (bkz: ne mutlu türküm diyene) burada kastedilen kürt, ermeni, süryani, laz, çerkes, azeri, türk ne olursan ol bu lafı gönül rahatlığı ile diyebiliyorsan olay bitmiştir.
  şimdi bazıları olur mu öyle şey diyebilir bu da normal. fakat, şunu görmek de lazım. dünyanın en büyük gücü amerika, en büyük ırklar birliğidir ve tek yürek hareket etmektedir.
  4 ... karga
 7. 7.
  işte gercekler apacık ortada zamanında yani lozanda,bu millette verilecekti dogu ve güneydogu anadoludan bir bölüm bu insanlarında ülkesi olcaktı...o zaman suan yasanan sorunlar olmayacaktı ne terör ne apo ne gasp.....saymakla bitmez!onlarda kendi kendine yasayacaklardı kendi yaglarında kavrularak bizde daha gelişmiş nüfusu 45-50 milyon civarlarında olan ekonomsi iyi, işsizlik cok cok az seviyelerde olan bir ülke olacaktık yani herkes memnun olacaktı kürtler de türkler de ama bu saatten sonra artık böyle bir seyin önermesi bile yapılamaz,söylediklerim yanlış anlasılmasın!!!
  ayrıca bu insanlara 2. sınf insan muamelesi yapılması da cok cok yanlış bir davranıştır!!!
  2 -3 ... like a rolling stone
 8. 8.
  nasıl görebilirsinki. onlar, enişte, yenge, sevgili, patron, bakkal amca, doktor, hemşire, komşu. evet etle tırnak.
  3 -2 ... pilotmont
 9. 9.
  amerika ve diger avrupa ulkelerinin onlerine silah cephane vererek turkiye cumhuriyetine yonelik yapilan hareketlerinden sonra soyleyebilecekleri mantiksiz gereksiz cahilce bir yazi.

  bir turk bayragina saygi gosteren her yurdun insanini sever
  3 -2 ... divanedestan
 10. 10.
  yaratıcı bile insanı "sen türksün, sen almansın, sen çinlisin, sen zencisin" diye ayırmaz ve herkesi "insan" olarak görürken, insanların bunu yapması ne saçma.
  3 -3 ... asiti kaçmış kola