1. 1.
  vatandaşlarımızın kürtlere neden insan değilmiş gibi baktıklarının sebepleridir.
  ... strong3r
 2. 2.
  (bkz: kürtlerin türkleri dışlama nedenleri)
  4 ... fermat
 3. 3.
  Arkadaslar türk kürt kardeştir. Dışlanma falan yoktur ortada.
  ... nebakion
 4. 4.
  siyasi herhangi bir mesele değildir. Siyasi konular sadece her iki taraf için de nefreti meşrulaştırmak için öne sunulan birer bahanedir.

  Biraz daha açık konuşmak gerekirse; siyasi konular sebep değil, birer sonuçtur. Sorunun kaynak alanı da siyaset değil, sosyolojidir.

  Nitekim başlığı ters çevirip kürtlerin türkleri dışlama nedenleri olarak değiştirseniz bile, yukarıdaki yazıda herhangi bir oynama olmayacaktır.
  1 ... adim samuel 25 yasim
 5. 5.
  Yuzyillar once sikilen gotun davasini bugun yapmaya calismak.
  1 ... endless pain
 6. 6.
  kürtleri terörle eşleştirmeleri, kürtlerin de buna ses etmemeleri bunun en büyük nedenidir. kürtlerin bazıları türkler kadar vatan sevgiyle dolu insanlardır. ayrımcılığa maruz kaldıklarında bu onları terörize eder.
  ... zakflo
 7. 7.
  10 kişinin olduğu bir ortam düşünün bunlardan ikisi her gün bir bahaneyle diğerlerinden birine zarar veriyorsa bir zaman sonra grubun diğer üyelerince dışlanacaktır. Bundan daha doğal bir şey yoktur.

  Terör örgütü üyeliklerini bir kenara bırakıp büyükşehirleri ele alalım. Değnekçilik, fuhuş, uyuşturucu ticareti, tefecilik, kavga-gürültü, devlet malına zarar verme, taciz v.s. toplum huzurunu bozan davranışlar çoğunlukla Kürtler tarafından yapılıyor. Elbette tüm Kürtler bunları yapmıyor ve bunları sadece Kürtler yapmıyor ama bariz şekilde Kürtler bu suçları işleyen baskın etnik grup.

  Bunları görerek büyüyen, bunlarla her gün yaşayan bir insan doğal olarak Kürt kelimesini kötülükle özdeşleştiriyor. Doğal olarak gruba zarar veren gruptan dışlanıyor.

  Herkes mensubu olduğu etnik, ideolojik v.s. grubun bir elçisidir. Her an mensup olduğumuz grupların tümünü temsil ediyoruz. Kürtler bu algıyı düzeltmek için çaba harcamalı.
  ... karacaoglan
 8. 8.
  asıl olay şu ki, kürtler dışlanmaya meyillidir. mağdur edebiyatı yapamadıkları her dakika etleri çekiliyormuş gibi hissederler. türkler adam olan kimseyi dışlamaz. zenciler yıllardır bu ülkede saat parfüm satıyor namusuyla, birkaç kendini bilmez ergen dışında kim o adamları dışlıyor.
  8 ... kedilerinbabasi