bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  islam dininin göktanrı inancına yakın olması,
  hayvan kesme geleneğinin olması,
  tek tanrı inancı,
  ahiret inancının olması,
  islamiyetin gaza ve cihad ruhunun türklere uygun olması bla bla.
  -1 ... dumanci hava sahasi
 2. 2.
  kuteybe bin müslim'in katliamlarıdır.

  Türkler zorla müslümanlaştırılmıştır. yok gök tanrı, yok hayvan kesme geleneği, ahiret inancı, gaza-cihad falan hikayedir.

  Beyliklere bölünmüş ve birbiriyle savaşmaktan bitap düşmüş türkler, bu arap komutan tarafından katledilmiştir. Bu katliamdan kurtulmak içinde müslüman olunmuştur.

  kapiş...

  ek: sen eksiledin ya tarihi gerçekler değişti amk. aferin dindar kardeş. Siktiğim arabı katliam yapmış işte daha neyin peşindesiniz onu anlamıyorum. illa ilkokul da anlatılan masallara kanacaksınız. Kendinizi buna şartlandırmışsınız çünkü, hemen imana geldik, namaz kılmaya başladık falan. Sunni köpekler gibisiniz aynı.
  1 -3 ... kurtcebe noyan
 3. 3.
  zorla kabul ettirilen bir şey kalıcı olamazdı. eğer türkler zorla müslüman yapılsaydı birlik sağlanır sağlanmaz arap dünyası ortadan kaldırılırdı türkler tarafından. türkler islamla emeviler zamanında gerçek islamla abbasiler zamanında tanışmıştır hepsi bu.
  2 -1 ... gordonlevyeliman
 4. 4.
  türklerin özenti olmalarıdır ve o dönemde islamı yaşayan ülkelerin refah içinde olmalarıdır. türkler yeri gelmiş budist olmuşlar kimi zaman şaman bazısı hristiyan bazıları da musevi. eğer koskoca orta asya nın kuteybe bin müslim in katliamlarıyla islamlaştığını iddia eden varsa en yakın sağlık kuruluşuna müracaat etsin. yok arkadaşım yok. katliam kadim dünyada sıradan birşeydir. orta asya daki türkler batıya doğru ilerlerken istila ettiği yerlerin halklarını katlederlerdi. kavimler göçü nasıl oldu sanıyorsunuz.
  1 -3 ... dis guclerin oyunu
 5. 5.
  tudors yerine muhteşem yüz yılı izlemek için.
  ... yummy
 6. 6.
  yeni geldikleri bu coğrafyada siyasi nüfuz sağlayabilmek için islamiyeti seçmişlerdir.
  ne zorladır ne de önceki inançlara yakın olmasıyla alakalıdır.
  1 -1 ... el cid
 7. 7.
  türklerde zaten hep gök tanrı inancı olduğu için dinimizde muhteşem bi din olduğu için hemen kabul edilmiştir çok sükür.
  2 ... bir hilal ugruna
 8. 8.
  Aslında zorla ettirildi. Katliamlar ile. Aşağıdaki bilgiler gerçektir.

  türklerin islamiyeti kabul etme sebepleri
  2 ... rihanna hastasi
 9. 9.
  talas savaşı'nda türkler islamiyet'i yakından tanıma şansı buldu. gök tanrı inancıyla örtüştüğü için de türkler islamiyet'i yavaş yavaş kabul etmeye başladılar. zorla kabul ettirilme gibi bir durum söz konusu değil. mantıklı da değil zaten.
  -3 ... emilinho
 10. 10.
  (bkz: talkan ve curcan katliamları)
  ... kuba gibiyim kendi kendime yet