1. 1.
    ilk sıraya türk olduğum için hiç bilmediğim bir şehir olan monaco yu yazarak başlamak istiyorum.ziraa kendisi türklerin garip bi şekilde asla gitmediği yerler arasında yer alıyor.niyork gibi gaylarla dolu olsaydı,her parayı bulan dövdürmeye ..pardon gezmaya oraya giderdi ya neyse.konudan sapmayayım..işte o liste...
    1-monaco.(belkide monako diye yazılıyo bile olabilir affınıza sığınarak monaco demek istedim)
    2-soçi(2014 kış olimpiyatları bide dünya kupası olmasaydı adını siksen bilmeyeceniz bi yer.bende bi hafta kaldım.fazla şetmedim ama baya memeleket.neyse devam
    not:rusya,gürcistan,belarus,almanya,fransa bildiklerim az az bunlar.gezgin bi yazar arkadaş varsa bilinmeyen efsane şehirler listesini genişletebilir.bildiklerim bu kadar.
    selam ve c 36 adler st.petrsburg rotasında kalın.hoşçakalın...
    -1 ... karimi yiyolar ya
  2. 2.
    amed

türklerin hiç bilmediği efsane şehirler
    1 -10 ... alevi olmak isteyen cocuk
  3. 3.
    hildesheim.

hiçbir şeyinin olmamasıyla efsane olmuştur.
    1 ... mofbe
  4. 4.
    Nizhny Novgorod, irkutsk. ikisi de Rusyanın en güzel şehirlerinden.
    1 ... derin futbol izleyen adam
  5. 5.
    hiç, en ve daha nice nice marjinal-uç nokta tanımlama sözcüklerinden hoşlanmam.

ancak bazı türkler almanya'yı iyi bilmiyor. bir baden baden gezilmeden gelinir mi?
    ... alpertunna
  6. 6.
    (bkz: portland)
    ... uzay muhtari
  7. 7.
    zanzibar. araştırın gidin görün gezin. afrikada diye kuşkulu yaklaşmayın. lime limonları çok ünlü. bazı türk lokantaları limonu oradan getirtiyor.
    ... rayo
  8. 8.
    (bkz: soçi),bide japon şehirleri komple...hehe...
    -2 ... karimi yiyolar ya
  9. 9.
    (bkz: bilecik).

efsane ise de hiç bilgim yok. belki de bilecikliler çok eğleniyorlar, kaçırıyoruz hayatı.
    2 ... noc lafsniw
  10. 10.
    (bkz: Windhoek)

bilmemnenin neresinin başkenti kendisi. ülkesini bile bilmiyorum şehrini nasıl bilecem sorusu ile karşı karşıya bırakır insanı. iskandinavya ülkesi de değil. bildiğim kadarı ile afrika da imiş. hayallerimde çok efsane bir yer olarak canlanıyor. sonuçta afrika da yani. gergedana binip fil avlıyor olabilirler. evcil hayvan olarak mutlaka aslan besleyen vardır. bilemedim şimdi.
    -1 ... uzay muhtari