1. 1.
  Bir millet hep mi fakir olur? Eğer türkiyeyse olur. Sabahın köründe işe gider, güneşi görmeden eve döner. ihtiyaçlarını karşılamaya yetmez yine de kazancı.
  Çalıştığı halde fakir olan bir ülkede perdenin arkasında neler dönüyor da fakirleşiyor bir millet durmadan, düşünmek gerek.
  1 ... thelma
 2. 2.
  Fakir olmak veya sürekli fakirleşmek ayıp değil ki amk

  Halkın da sesi çıkmıyor esas ayıp o.
  4 ... lin kuei
 3. 3.
  (bkz: Üşengeçlik)
  1 ... zekovictr
 4. 4.
  Yıllardır sağ cenahın Allah peygamber diye diye halkın dini duygularını kullanarak sömürdüğü gerçeğini gösteren durumudur.

  işin tuhafı en son 1950 de iktidar olabilmiş bir sol partiyi kötüleyerek oy toplayan sağ partiler sanırım halkın büyük çoğunluğunun zekası hakkında pek parlak şeyler düşünmüyorlar.

  Zaten düşünmeyen bir toplumun ne değeri olur ki zenginlik ona bahşedilebilsin, öyle değil mi?

  68 yıldan beri iktidar olmayan bir görüş hakkında sen nasıl atıp tutuyorsun, altmış sekiz yıldır ülkeyi senin görüşündeki partiler bu hale getirdi diyemeyip, tü kaka cehapeden öteye gitmeyen anlayışa sahip insanlar bugünlerden başka ne hakeder Allah'ını seversen.
  3 ... thelma
 5. 5.
  E kardeşim sen ota boka vergi koyarsan, yurtdışında ucuz ve normal olan şeyler sende lüks yada zengin işi diye adlandırılır herşeyin başı vergi diyip tartışmayı başlatıyorum.
  3 ... yazar cizer06