1. 1.
  bugüne baktığımızda orta asya türkleri ruslar tarafından, türkiye türkleri araplar tarafından, eskinin türkü şimdinin bulgarları, macarları avrupalılar tarafından asimile edilmiş vaziyette.

  işin komik tarafı işgal ettiğimiz ufak tefek yerleri bile türkleştirmek yerine o bölgede azınlık kalanlar tarafından asimilasyona uğramışız.
  1 -6 ... nesgayfe
 2. 2.
  Yanlıştır başlığı açan keko kendini ahıska türkü sanan bir gürcüdür.
  2 ... lin kuei
 3. 3.
  bak kamu malı evladı; kırgız halen kırgızdır, uygur halen uygurdur, kazak halen kazaktır, özbek halen özbektir, gagavuz halen gagavuzdur, hun halen hundur, türük soyu türktür. halen. hilelere, kirli ittifaklara inat. imkanların hırsıza güldüğü tarihler geride kalacak, türk galip gelecektir. anlamalısın.

  Evet sayın ve pek sevgili kamu malı çocuğu;

  Atatürk 1922′de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 130. toplantısının birinci oturumunda yaptığı konuşmada Türklerin kökeni hakkında şöyle diyordu:

  "Efendiler,
  Bu insanlık dünyasında en az yüz milyonu aşkın nüfustan oluşan büyük bir Türk milleti vardır ve bu milletin yeryüzündeki genişliği oranında tarih alanında da bir derinliği vardır. Türk milletinin kökünün dayandığı Türk adındaki insan, insanlığın ikinci babası Nuh Aleyhisselam’ın oğlu Yâfes’in oğlu olan kişidir.”

  Hz. Nuh’un Semavi kutsal kitaplara göre 3 tane oğlu vardır, bunlar: Sam, Ham, Yafes.
  Tekvin’e göre üç temel soy Nuh’un bu üç oğlundan meydana geldi.

  * Yafes, Yafesi soyu kabiesi
  * Ham, Hami soyu kabilesi
  * Sam, Sami soyu kabilesi toplumların ataları oldu.

  Nuh’un ilk torunları
  Yafes’in oğulları: Turk, Gomer, Magog, Madai, Javan, Tubal, Meshech ve Tiras. (Türk kavimler)
  * Ham’ın oğulları: Cush, Mizraim, Put, Caanian ve Aamelikan (Yahudi kavimler)
  * Sam’in oğulları: Elam, Asshur, Arpachshad, Lud ve Aram, (Arap kavimler)

  Yafes’in oğullarının dağıldığı coğrafyanın tümünde Türk boyları göze çarpmaktadır.
  - “ve gemiden çıkan Nuh’un oğulları Sam, Ham ve Yafes idiler. ve bütün yeryüzüne yayılanlar bunlardan oldu…
  - Kenan’ın atası Ham, (bir gün) babasının çıplaklığını gördü, kardeşlerine söyledi… (utanan) Sam ile Yafes babalarının çıplaklığını örttüler…”
  3 -3 ... atabaka
 4. 4.
  (bkz: kürt lüfen)
  3 -2 ... ersoy ulubey
 5. 5.
  bir milletin asimile olmaması için baskın bir kültürü olması gerekir. bahsi geçen türk toplulukları ekseriyetle göçebe toplumlar olduğu için yerleşik toplumlara baskın gelecek bir kültür geliştirememiş olabilirler doğal olarak.
  Tabi işin bir de yerleşilen bölgenin demografik yapısı ile ilgili tarafı da var.
  2 -2 ... ecinni
 6. 6.
  ahaha ne mal adamlar var lan. biri kürt demiş, biri gürcü demiş. kimse de çıkıp aga şu şu nedenlerden dolayı böyle oldu diyememiş, anca goygoy amk.

  kırgız hala kırgız da, ben spor salonundaki kırgızla türkçe konuşamıyorum hacı ne iş? adamın anadili rusça siz neyin edebiyatını yapıyorsunuz amk? kafayı kuma gömünce gerçekler mi değişecek?
  3 -3 ... nesgayfe
 7. 7.
  Türkler de tıpkı slav ve irani kavimler gibi aynı dilin farklı şive,ağız ve lehçelerini konuştukları için zamanla birbirinden ayrılmışlardır bir rus-makedon farkı ne ise bir fars-afgan farkı ne ise kırgız-türk farkı budur bu bütün eski kavimlerde böyledir çinlilerde de mandarin çincesi bilen kanton çincesi bilenle anlaşamaz

  Sen kırgız ile anlaşamazsın çünkü senin konustugun türkçe oğuz türkçesinin en batı kolu iken onun konuştuğu türkçe kıpçak türkçesinin en doğu koludur

  Ayrıca türk ülkelerinde elit kesim hariç adamakıllı rusça konuşan veya bilen bulamazsınız.
  2 -2 ... lin kuei