1. 1.
  Tc kurulduktan sonra devletın dini olarak ne yazılacak konusu tartışılırken 'ne yazacagız sanki Hristiyanlık mı?' şeklinde bir soru ile karşılaşan fethi okyar beyin 'evet ülkenin ilerlemesi için gerekirse yazacağız, Türklerin geri kalmasının tek sebebi islamdır ve bu değişmedikçe de öyle olmaya devam edecektir.' Şeklinde şaşırtıcı derecede mantıklı sözüdür.

  Ps: ateist değil tarafsızım.

  Edıt: besyuzuncu eksı oyu da yedıkten sonra kıvırtayım barı; benı nıye eksılıyosunuz dudukler fethı okyar bey'ı eksıleyın ben mı dedım o demıs hallahalla ya
  18 -25 ... an awesome wave
 2. 2.
  türklerin gerikalmışlığının sebebi hazırcı yörük zihniyetinden kurtulamamış olmalarıdır. hazıra koş... kurutunca başka hazıra koş.
  9 -5 ... korsikali zorba
 3. 3.
  islam değil şakirtlerdir. Bunlar islamın asıl amacı olan ilim ve bilime değil arap geleneklerine önem verirler. şeylerini yalarlar afedersiniz.
  8 -5 ... asilgokturklu
 4. 4.
  türklerin tamamının türkiye cumhuriyeti devleti sınırları içinde yaşadığını sanan aklıevvelin iddiasıdır.
  "türklerin tamamı müslümandır." iddiası kadar saçmadır.
  4 -3 ... allah var gam yok
 5. 5.
  bişey yapma yapma sonra suçu islama at ohh ne rahat. az çabalayın uğraşın sonra konuşun.

  müslümanlık avrupadan gelse müslüman olacaksınız-NFK- yemin ediyorum.

  (bkz: bi bitmediniz amk)
  9 -4 ... boltuzlu
 6. 6.
  600 yıl hüküm süren osmanlının islamla zirve yaptığını göremeyen sığ bir fikre ait söz.
  9 -5 ... sumela
 7. 7.
  bu geri kalmışlığı sadece islam'a yüklemek hayalperest bir bakış açısı olacaktır ve bilmeyen biri için sadece yanıltıcı bilgi olacaktır. islam'ın ve Türklüğün birbirine kattığı bir çok şey vardır özellikle türklüğün islam'a katkılarının islamın bugünkü nüfus konumunda çok büyük etkileri vardır.

  mesela pakistan müslüman bir ülke ise bu türk hakanı gazneli mahmud sayesinde olmuştur. Aynı şekilde doğu avrupa'da bir islam nüfusu var ise buda fatih gibi, murad hüdavendigar gibi nice türk yiğitlerinin kılıç kuşanması ile olmuştur. islam yıllar boyu türklerin tarih sahnesinde ilerlemesine sebep olmuştur 1071 malazgirt sultan alparslan'a bakın! ordusuna nasıl hitap ettiğine bakın göreceksiniz zaten.

  Türklüğün gerilemesinin tek sebep arap emperyalizmini müslümanlık sanan kekoların varlığıdır.
  3 -2 ... kurtcebe noyan
 8. 8.
  diyen kişiyi en kısa zamanda laboratuvarlara bekliyoruz. sizi bilim dünyasına çığır açmaktan, ülkemizin adını dünyaya duyurmaktan alıkoyan şey nedir? siz * laboratuvarlardan çıkmadınız da biz * mi kovduk?
  5 -3 ... meb55
 9. 9.
  tek sebep değildir. fikir adamı olmamalarının da etkisi büyüktür. ha pardon, düşünmemelerinin sebebi de islamdı. evet tek sebeptir.
  3 -5 ... ne bicim de olmus
 10. 10.
  (bkz: oku)

  edit: neden zorunuza gittiğini anlamıyorum. ilk emir "oku" emridir. islam; bilimi, ticareti teşvik eder. islam'ın doğru yaşandığı yıllarda, islam ülkeleri her zaman lider olmuştur. ama ben demiyorum ki islam ülkesi olalım. sadece bu saçma tezi çürütmek için hatırlatma gereği duyuyorum.
  5 -4 ... picnick