1. 1.
  böyle düşünen biri zaten tarih okumasın gitsin fantazi romanları okusun. Tarih bilmediği çok açık ki barbar kelimesinin nerden geldiğini dahi bilmiyor.Ben söyleyeyim barbar ''kutsal roma toprakları'' dışında yaşayan herkese denir. Tarihte türkler kadar adaletli bir millet göstersin bunu söyleyen şahış.
  5 -2 ... don t touch just read
 2. 2.
  osmanlı öncesi türk toplumu göçebe olduğu kendi varlığını bölgede kılıcı ile kanıtlayan ve yaratan, sözüm ona nomad bir topluluktu. ancak türkleri barbar felsefesinden ayıran en yegane özellikleri, karşısına çıkan her türlü farklılığı yok etmek yerine, aksine bu farklılıkları anlamaya çalışması ve kendi bilgi ve bilgeliğine entegre etme çabasıdır. her türlü farklılığa olan bu merakı da biz türkleri belki de en farklı ırk yapmıştır.

  edit: başlık başıma.
  9 ... cenaze sigarasi
 3. 3.
  sinem kobal ın dünyaya geldiğinden habersiz yazarın zırvalarıdır.
  -2 ... okur yazar
 4. 4.
  (bkz: barbaros hayrettin paşa)

  barbar değiliz... fakat senyörler bizi bu kavramla bağdaştırmak istiyor.
  ... entry baronu
 5. 5.
  (bkz: son şakasını da yaptı)
  ... badidursun
 6. 6.
  barbar diyenlerin haçlı adı altında yaptıklarını örtme çabasıdır. haçlıların kudüsü aldıklarında çoluk çocuk demeden şehri kan gölüne çevirmeleri midir insancıl avrupalılık. onsekizinci yüzyılda tuvalet eğitiminden haberi olmayan,fransız ihtilali diye bilinen güya insan hakları için yapılmış girişimde suçlu suçsuz herkesi giyotine gönderen, sömürgeciliğiyle gelişmemiş ülkelere kan kusturan ülkeler barbar değil de türkler barbarsa bunu diyen denyoya ne denebilir ki?
  7 ... kosatral
 7. 7.
  türk düşmanı insancıkların ortaya attığı saçmalık. düz mantık hayat kurtarır ilkesinden yola çıkar. işin aslı şudur, balamir önderliğinde avrupaya giden türklerin alman, sırp gibi barbar, dağda yaşayan toplumları önlerine katarak gitmesi ve romalıların bu kavimlerin hep birlikte gelmelerine dayanarak dümdüz bir mantıkla bunu türkler barbar olarak yorumlaması olayı.
  (bkz: cehalet mutluluktur)
  (bkz: acınası yazar)
  (bkz: espri yapamayan adam ın ölmesi)
  8 ... acayip bi insan profili
 8. 8.
  tahareti yeni keşveden avrupaya oranla daha medeni olduğumuz bellidir.ha bizden daha medenisi varmıdır bulursan vardır tabi.
  3 ... fethullah gulen iyi guler
 9. 9.
  Zamanında kendini barbar olarak tanımlayan latinleri ters domaltıp düz s*ktiğimiz savaşların ardından latinlerin gerçekleri kabullenip biz türkler için kullanabilecekleri cümle.
  5 ... en birinci benim
 10. 10.
  diğerleri sütten çıkma ak kaşık olduğu için doğru bir önermedir. mesela bizanslar bir yeri fethederken oranın halkına lolipop ikram ederdi. sonra vikingler, onlarda boynuz takdim ederlerdi. ama ne zaman ki türkler geldi, her yeri yıktılar, bacılarımıza tecavüz ettiler, seviştiler deli gibi. ahtapotumuzu öldürdüler. üzerimize kör adamlar saldılar. kurtlarla saldırdılar. çinliler de çakma kalkanlarla ve kılıçlarla fethettiler.
  3 ... asilgokturklu