1. 1.
  islam denilen din sayesinde olmuştur. hac kavramı ile yüzlerce yıldır araplar zenginleşmiştir. geçmişte kabe etrafında hiç bina otel vs. yokken günümüzde coşmuş haldedir.

  kabe eski kabe.
  kabe yeni kabe.

  edit: niye eksi veriyorsunuz kardeşim gerçekler bunlar? sizin hac paralarınızla herifler abd'den silah alıyorlar. suudiler dünya silah alım sıralamasında 4. sıradadır. bu silahları benden mi alıyor? abd gibi silah tüccarlardan alıyor.*
  8 -12 ... aslindayok
 2. 2.
  türk telekom u araplara hediye ederek gelenek sürmektedir. konuş konuşma her ay 23 lirayı 19 milyon aboneye ittirmektdirler.
  5 -2 ... klauss
 3. 3.
  birçok yazarın saldırma eğilimi olan bir konudur.
  -3 ... kakelekara
 4. 4.
  ya ateistlere ne demeli? bunu söyleyen beyinsizlerde darwin gibi bir aşşağılığın evrim denilen saçmalığıa prim vermesine ne demeli? tamam en zeki sizsiniz, islam yobaz, islama inananlar aptaldır. hadi şimdi yaşıtlarınızla parkta oyun oynayın.
  3 -4 ... nihat doganin koyunu
 5. 5.
  evet hac olayı arapları ne kadar zengin ediyor?

  türkiye 2010 yılında 100 bin kişi hacca gitti. 750 bin kişide hac için başvuruda bulunmuş.
  400 milyon euro suudi arabistan kasasına girmiş bulunmaktadır. türsab'ın verilene göre 120 bin kişide umreye gidiyor her yıl.

  etti mi 800 milyar euro. buna görünmeyen bir çok masrafta eklanirse her yıl 1 milyar dolar islamın hac ibadeti sayesinde arapların cebine giriyor.
  2 -3 ... aslindayok
 6. 6.
  petrolden zengin ettigimizin yaninda hac'in zengin etmesini savunmak devede kulak kalmasina esdegerdir.
  2 -1 ... ucamayanpilot
 7. 7.
  şu sürekli arapların zenginliğinden bahseden hiç mi amerikan sömürüsünü görmezler? kendi inancı gereği bir hac ibadetini yapan bir müslümana bile laf atan ezikler amerikan ürünlerini kullanırken sesini çıkarmazlar. sadece ve sadece islam a ve inançlara hakaret etmek eyiliminde olan bu beyinsizleri gördükçe üzülüyorum. şu arapların zengin olmasından bahsedenler bugün çıkıpta amerikan sömürgesinden bahsetmezler. işte bu durumda zekalarının ne kadar çalıştığını gösterir.
  2 -2 ... nihat doganin koyunu
 8. 8.
  çöllerinden petrol fışkıran suudi arabistan için açılmış en mantıksız başlıklardan biridir, nitekim sadece türkiyeden değil dünya'nın her yerinden umre ve hac için gidilmektedir, ayrıca ayaklanmalara ve isyana karşı arabistan hükümeti vergileri kesip petrolden gelen parayı kendi halkına yığmaktdır.
  1 ... dunyayi kurtaran adamin torunu
 9. 9.
  (bkz: arapların abd den hac parasıyla silah alması)
  ... aslindayok
 10. 10.
  hakkaten yav araplar ne fakir bir millet. ayrıca doğal zenginlikleri de acayip kısır. bir de biz niye petrolü gö..müzden çıkarıp verdik de zengin ettik onları. değil mi dostlar?

  hacca gidenler kocaman arap ülkelerinde sadece tek mekke ile medine yi ziyeret eder. ayrıca hac alışveriş yeri de değildir cahiller. üstelik bizim hacılar kayserili gibi pazarlık yaparlar. gidenler de hurma,zemzem,misvak gibi ucuz şeyler getirir. onlarla da kimse zengin olmaz. bunun yanında oradan ülkemize gelen kalifiye,zengin turist daha çoktur.

  hatırlatma:ingiliz en önemli kulüblerini,firmalarını satınca dört köşe oluyor,yatırım-vergi-sermaye artışı olacak diye. bizim saflar hediye ettik diyor. asıl onlar almasa içerdeki üç kağıtçılar sudan ucuz fiyata kapatacaktı. aşın bu kafa yapısını. ingilizden daha mı bilinçliyiz. değiliz,çünkü medyamızın kimlerce yönetildiğini,finanse edildiğini nasıl kandırıldığımızı hala görmemekteyiz.
  1 ... yapici tahribat