1. 1.
  avrupa ile karşılaştırıldığı zaman ortaya çıkan durum. avrupa ve amerikalılara pis diyorlar. bütün dünya pis bir kendileri temiz. aslında bütün dünya pis değil, normal. anormal olan ve anormal derecede titiz olan kendileri. avrupalılar temiz olmayıp da bulaşıcı hastalıktan ölmüyor. demek ki temizler ama gereksiz derecede temiz değiller. bizim türklerin neden böyle olduğunu bilmiyorum. toplumsal bir travma olmalı. ülke dediğimiz şey köy gibidir, içindeki insanlar birbirlerine benzer. konuşma şekilleri, tavırları, düşünce şekilleri, davranış şekilleri aileden arkadaş çevresine, mahalleye, şehirlere kadar geçer ve sonunda bütün ülke sınırlarına yayılır. çoğu insan dünyayı kendi ülkesinden ibaret sanır. yabancı olan birine kötü gözle bakar, onu dışlar. ancak bu doğru değildir. yabancı doktorlar eve ayakkabıyla giriyor mesela. demek ki evden çıktığın zaman bütün sokaklar aids virüsü kaynamıyor aq.
  1 -1 ... anambunelan
 2. 2.
  Tüm gelişmiş ülkelerin iş güç, tiyatro, sinema, konser, spor salonu, kitap okuma,seyehat etme vs. Gibi sosyal aktivitelerden zaman bulamadığındandır .
  Yurdum insanının iş dışında hayatının neredeyse tamamı evde geçtiğinden ve buna bağlı olarak bol bol vakti olduğundan evle uğraşması normaldir.
  Gerçekten temiz ve titiz insanlar olsak caddelerimiz sokaklarımız bal dök yala olurdu.
  -3 ... dinsiz kitapsiz kafir
 3. 3.
  bi otobüse bin sonra yine konuşalım güzel kardeşim. bunların temizlik anlayışı baştan aşağı parfüm falan sıkmak.
  zaten roll on'un icadından haberleri yok.
  diş fırçalayanlar da 3-5 kişi. sırf motivasyonlarını yüksek tutmak için ödül olarak hepsiyle öpüşüyorum kız erkek ne olursa.
  ... fennafillah