1. 1.
  perhiz ve lahana turşusu ilişkisini incelemesi gereken, aslı nesli türk olmasına rağmen türklere dil uzatan, türkleri aşağılayan insanlardır.
  (bkz: turklerin harbi okuz gibi araba kullanmasi)
  (bkz: turklerin iq sunun dusuk cikmasi)
  3 -1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  (bkz: özeleştiri)
  2 -1 ... seffafbukalemun
 3. 3.
  özeleştiriden daha çok mensubu olduğu milleti aşşağalayarak , küçümseyerek eğlenmeye çalışan ezik tiplerdir.
  2 ... wolfshade
 4. 4.
  başka milletlerde bulunmayan insan tipleridir.
  1 -1 ... gladio78
 5. 5.
  (bkz: orhan pamuk)
  1 ... insatiable love
 6. 6.
  özeleştiriden ziyade empoze edilmiş aşağılık duygusudur, kendisine bok atarak gerçekte mensunu olduğu cemiyetten farklı olduğunu anlatmaya çalışır ama kime ne fayda? avrupa'nın kendi dışındakini kötülemesi maalesef türkiye'de türk'ün kendisini kötülemesi olarak vücut bulur. ota boka abi avrupa'da öyle mi, avrupa'da böyle mi diye soran avrupa tarihinden bihaber ezik türk gençliği -ki çevremde çok sayıda var maalesef- bunu övünerek yapar. özeleştiri başkadır, kötülemek başka, aradaki farkı anlamaksa bambaşka.
  1 -1 ... kisinin degeri aradigi seydir
 7. 7.
  kötülemek değildir. kendinle dalga geçebilmektir. her toplumun kendine has, kişiye göre yorum farklılıkları gösterebilecek özellikleri vardır.

  ''amerikalılar hayvan gibi yemek yer, dünyadan haberleri yoktur. süzmedirler.'' aha bak amerikalılarla dalga geçtim. eğleştim.

  ''türkler hayvan gibi araba kullanır. geçen babam iki şeritli yolda kamyonun sağından geçti. hayvandır babam.'' kendimizle dalga geçmekle kalmadım, babama da kaydım arada.

  ''fransızlar kibarlıktan ölücek a.q. konuşurken kusucaklar sanıyorum.'' görüldüğü gibi fransızlara karşı da kayıtsız değilim.

  sorun; aziz nesin'in bahsettiği %60 olayı ile aynı sanırım. fazla alınganlığa gerek yok.
  4 -1 ... chosen
 8. 8.
  türklerden kötülük görmüş türklerdir.
  ... cavit
 9. 9.
  cümlesine, bizim insanımız öyle değil ya da biz türkler napıoruz gibi başlıyarak kendini soyutlayan kişilerdir,fakat ulusal bir başarı elde edildiğinde en ön saflarda yer almasını da bilir bu kişiler.
  1 ... birdman
 10. 10.
  amacı genelde iki yöne sapan kişilerdir. ilk yöne sapanlar, tartışma yaratmayı sevenlerdir. ikinci yöne sapanlar, yalan söylemeyi beceremeyenlerdir, ki aynı zamanda iyiye iyi demeyi de bilenlerdir. sadece türklere has değillerdir, her millette görülenlerdir.
  ... legend of the stranger