1. 1.
  sermayesi buzdan olanın korkusu guneştendir...güneş de barıştır, barış geldi mi artık rant bitecek diye bombalar patlar oldu, kimseleri kullanmasınlar lütfen duyarlı olalım sağduyu çağrısında bulunalım...
  1 ... aufwiedersehen
 2. 2.
  17 yaşındaki serap eser'in yaşayamayacağı yaşamından daha önemli değildir. on binlerce 20 yaşındaki mehmet'in de...

  kardeşlik ve dayanışma mı? uludağ sözlük gibi bir platformda bile bir tane kürt çıkıp da 17 yaşında gencecik bir fidanın kurumasından duyduğu üzüntüye dile getirmemiştir. aynı kürtler, kendileriyle ilgili herhangi bir konuda gırtlakları yırtılana kadar seslerini duyurabilirken, bu genç kızım ölümüyle ilgili tek bir kelam etmemişlerdir. 17 yaşında bir genç kızım molotof kokteyliyle vücudunun %35'inin yanması sonucu ölümüne üzülmenin, kürdü, türkü, kongosu olmamalıdır. birazcık vicdan, birazcık insanlık..

  kardeşlik ve dayanışma mı? en son 100 yıl önceydi o azizim, bak bakalım 100 yıl öncesinden şimdiye ne kaldı aynı?
  2 -2 ... liber libera
 3. 3.
  gerçekten özellikle bu sıralar çok önemlidir. dtp'nin amacı artık şu zamanlarda apaçık ortadadır ki kürtlerin özgürlükleri, demokrasi, barış, kardeşlik falan değil. kürtleri provoke edip, pkk eylemleri ile türkleri provoke edip iki tarafı, iki kardeşi birbirine düşürmek.

  kürtleri temsil ettiğin söyleyen dtp kürtleri temsil etmemekle birlikte, kurduğu bu imaj sayesinde yaptıkları ile çoğu insanı bezdirmek istemekte, kürtlerden nefret ettirmek istemektedir. bu da oluşacak iç savaşı tetikleyecek, karışıklıkların artmasına neden olacaktır. işte dtp'nin istediği de budur. o yüzden buna izin vermemeliyiz.
  ... a little piece of heaven
 4. 4.
  (bkz: emperyalizmin oyununu bozmak)
  ... rosava
 5. 5.
  kürtler çok güzel inşaat işlerinde çalışır, türkler ve kürtler bir arada olmazlarsa inşaatlar yarım kalır.
  2 -2 ... vali fahribey
 6. 6.
  kürtlerin elektrik faturalarının ödenmesi bakımından önemlidir.
  2 ... it the fuck
 7. 7.
  şırnak'ta a öğretmenevine saldıran kürtler yüzünden doğu hizmeti yapmaktan korkarak dershane öğretmeni olmak zorunda bırakılan bizim emmi kızı için küfür ifade eden sebeplerdir.
  -2 ... golgi aygiti
 8. 8.
  kürtler olmazsa türklerin hiçbir şeyi eksik kalmaz, kürtlerin yaptığı bütün işlerin yerini kolaylıkla doldurbilirler. ama türkler olmasa kürtler araplar gibi atı uşağı olmaktan başka bir işe yaramazlar, ki çoğunluğu zaten şu anda bie aynı şekilde.
  -1 ... darkranger
 9. 9.
  hiç önemli değildir.
  memleketime kürt te lazım değildir
  lazda, zazada,çerkezde vs,vs,vs
  eğer ülkemi bölmeye yönelik en ufak bir his ,düşünce ve
  arzu besliyor ise
  ama yok türküm diye biliyorsa biz zaten beraber yaşıyoruz bence
  ... katyl
 10. 10.
  türkler ve kürtler birarada yaşarda türklerle o çocukları birarada yaşayamaz. sorun da burda başlıyor zaten.
  -1 ... sekerpembesiallik