1. 1.
  Kaçmadı.
  Hoplatılması gereken toplumlar varmış hoplatmaya gelmişiz.
  Açılan başlığa ve girilen entrye bakarsak dozu biraz fazla kaçırmışız, iyi de etmişiz hani.
  16 -4 ... baybolla
 2. 2.
  kaçmadı mk, genişledi. orta asya hala türklerin yaşadığı topraklar. aynı türkler Anadolu ve hatta Avrupa kıtasında var.
  6 ... pillars of creation
 3. 3.
  horasan'dan Mezopotamya'ya oradan da anadolu'ya gelip kürdün anasını bellemek için.
  -1 ... the last stand
 4. 4.
  üstün çin medeniyetinden küsküyü yedikleri için.
  4 -18 ... caranthir
 5. 5.
  Keko sanrısı.

  1. Türkler olarak kastedilen (Anadolu türkleri) denilebilecek topluluktan çok çok daha fazlası Halen Asya’da ikamet etmektedir. Yani kaçmaktan ziyade meraklı bir topluluk yüzünü batıya dönmüştür.

  2. Kesinlikle Asya’daki düşmandan daha tehlikeli ve kalabalık bir düşmanla bin yıldır süregelen savaşlar yapılmıştır ve bu bin asırlık sürede kayda değer bir yenilgi alıp geri çekildiğimiz söylenemez.
  16 ... centurion
 6. 6.
  Kaçmış olsaydık sizi sike sike türkçe konusturmazdık kardeş

  Zaten çin'de o dönem kendi içinde kavgalı sahi selçuklulara karşı saldırıya geçmeleri için avrupalılar çin'e elçi göndermiş çin kabul etmemiştir.
  12 -3 ... ismail gaspirali
 7. 7.
  kaçmadılar aslında. barbar yaşam biçiminin bir gereği olarak çoğunluğu yerinde kalmak üzere bir kısmı batıya doğru akınlarda bulundular ve anadolu'yu kültürel olmasa da dil ve kimlik yönünden büyük ölçüde asimile ettiler. türkler kaçmadılar, aksine gerçek türkler bugün hâlâ orta asya'dadır.
  3 -6 ... tacettin limoncuoglu
 8. 8.
  Orta asyadan göçüşü, doğudan istanbula göçüş gibi bir kaç haftada olmuş gibi değerlendiren sığır görüşü.. Hadi şöyle gidelim deyip koca halkı göçtürmüşlerdir emin olun.. Yahu güzel kardeşlerim.. Aglosaxonlar da frenkler de cermenler de göçmüştür. Hani güzel kardeşim Attila diye bi herif var hani ortaasyada halen Türk devleti varken Avrupa'ya yayılan.. Hani koca bir Timur var batıda Osmanlı varken orta asyada varlığını devam ettiren.. Hani zekasız kardeşim orta asyadan yalnızca Anadolu'ya değil Avrupa sibirya (yakutistan) Hindistan Pakistan vs Anadolu coğrafyası gibi geniş bir coğrafyaya göç ile yayılmıştır. Tarih okurken devletlerden biri yıkıldı diğeri devam etti sıralı mantığından çıkıp çoklu düşünceye girin lütfen.
  1 ... seniorkhan
 9. 9.
  Kaçmadı; Taştı.
  Çünkü Türkler böyledir:
  Yırtar dağları;
  Sığmaz enginlere; taşar!
  O kadar.
  imza: Sovyet dönemindeki Komünizm rejiminin baskıları yüzünden Gümrü'den Türkiye'ye gelen ve Atatürk'ün emriyle sovyet sınırı yakınlarındaki Sarıkamış'a yerleştirilen Orta Asya kökenli bir ailenin üyesi. Ayrıca kaç kardeş olan aileden sadece 1 kişi Türkiye'ye geldi ve diğerleri orada kaldı. Biz, Suriyeliler gibi bir anda Cümbür cemaat gelmedik. Aileden sadece 1 kişi, çocukları küçük olduğu için buraya gelmiş. Kaçan birini görmek isteyen, Suriyelilere baksın.
  Bizimki kaçmak değil; Bizimki, Sovyet esaretine boyun eğmemek. Bu tercihimizin sonucu olarak Atatürk ve kahraman silah arkadaşları sayesinde, Türklerin yeni yurdu olan Türkiye Cumhuriyeti'ne Kavuştuk. Türkleri sovyet esaretine terk etmeyen Atatürk'e minnettarız. O, daima Türk milletini sevdi. Bu yüzden Türk milleti de onu seviyor.
  Onu bir kez daha saygı, rahmet ve minnet ile anıyorum...
  7 -2 ... hexa gram
 10. 10.
  kaçmadık da buraya niye geldik anlamadım, şöyle bir iki tık üste gitsek kendimizi iyice avrupa’ya atsak şu ortadoğu pisliğinden sıyırsaydık iyi olurdu.
  2 ... penald