1. 1.
  Yıllarca islamin savunucusu türkler olduğundan dolayı doğru olan söylemdir. Islamiyet ne zaman bir tehditle karsilassa türkler sayesinde hep bu tehlikeleri atlatmışlardır. islami araplar dan daha iyi bir şekilde yaymış ve korumuştur. Diğer milletlerin yaptığı gibi zora girince ıslamiyet ten vazgeçmemiştir. Işte bu yüzden ıslamiyet türkler sayesinde hala var.
  -1 ... green arrow
 2. 2.
  kavmiyetçi insan söylemi.. ne araplar olmazsa islam olmazdı denilebilir, ne şu ne bu olmasaydı islam olmazdı denilebilir.. Allah haşa aciz mi ki kuranı koruyamıyor, islamı koruyamıyor.. Allah bu milleti vesile etti diyebiliriz bazı meselelerde diyebiliriz belki.. Ee türkü vesile etmezdi çerkezi vesile ederdi..
  -1 ... irticai faaliyet yapan yobaz
 3. 3.
  Bildiğiniz üzere Türklerin soyunun 4bin yıla kadar vardığı söylentileri var. Türkler bu süreçte birçok uygarlık-devlet kurmuştur. Büyük çoğunlukları kendi coğrafyasına hükmetmiş, topragını büyütmüş devletler.
  Kendim 1-2 aydır araştırdım ve bir sonuca kaldım beyler. Birçok Türkçünün dediği gibi "islam bizi değil biz Türkleri islamı yücelttik" lafı kesinlikle doğru.

  Çünkü Türkler Tengri inancından islam inancına kolay benimseyebildiği içindir. arap puta taparken Türk göge bakarak dua ediyordu.

  Türklerin islamı kabul etmesinden sonra bilindiği gibi islam büyük coğrafyalara yayılmıştır. Yani Selçuklu ve Osmanlı devletleri olmasa islamiyet arap yarımadasından çıkamazdı.

  Ve diğer bir nedenide, Hülagu han ve Cengiz han komutasındaki ordular arapları köşeye şıkıstırmış ve islam neredeyse sona yaklaşmıştı fakat bir Türk Başbuğu olan Baybars Moğollar'ı yenip islam'ın ayakta kalmasını sağlamıştır. Yani sonuç olarak bugün islam varsa Türklerin sayesindedir.
  4 -6 ... turkmen begi
 4. 4.
  türkler olmaz başka bir millet olurdu.
  -1 ... selia
 5. 5.
  Gogle yaz, arapların kılınç zorıyla
  Müslüman ettikleri kavimleri.
  9 ... kutsal cesi 2
 6. 6.
  doğru beyandır. bu aziz millet yeryüzünde allah(cc)ın kılıcıdır. islam bu milletle güç kazanmıştır.1450 yıllık dinin 1200 yılından fazlasını bu millet korumuş ve yüceltmiştir. abbasi'ler türk değildir ama onlarında komutanları türktür. kıyamete kadarda bu dini bu aziz millet koruyacaktır. yoksa ne gavurun kucağındaki araplar ne başı götü ayrı oynayan acemler,ne peştunlar bu dinin koruyucusu olamaz.
  ... idrak yollari enfeksiyonu