1. 1.
  türklerin islam'dan önce şerefsiz olduğunu ima eden gevşektir.
  12 -4 ... don dale
 2. 2.
  islamiyet ile ne yazık ki araplaştık islam dinini yanlış anladık islamdan çok arap geleneklerini öğrendik acı ama gerçek bu.
  5 -5 ... yazar cizer34
 3. 3.
  Evet türkler islam ile şereflenmiştir.
  Allahın emirleri bize dünyanın en şerefli kişisi seçilerek gönderilmiştir. Onu yaymak da elbetteki şerefli bir millete layık olacaktır. Türkler şerefli bir millet olmasalardı, allah bizim yerimize başka bir millete bu görevi verirdi. Türklerin islamı yayma vazifesi yapması, şereflerine şeref katmıştır.
  Kimse türkler şerefsizdi, müslüman olunca şereflendi gibi saçma sapan şeyler söylemiyor zaten.
  9 -5 ... sondan bir onceki samuray
 4. 4.
  islam'dan önce şerefsiz miydik be orospu çocuğu diye karşı soru sormak gerekir.
  10 -6 ... total blackness
 5. 5.
  islamı kabul etmeseydikte olabilir miydi? belki de... hmm aslında hayır, yine Mezopotamya topraklarında asla. biz islamı kabul etmeseydik yok olmaya yüz tutmuş bir halk olacaktık.

  bildiğiniz üzere iran şii'ydi ve zamanında iranlı farsi şah ismail hatayi yandaşı kızılbaş türkmenler şahkulu isyanı'nı yaptı. Sünni diye 50.000 sivili katlettiler o yaptıkları isyanda. hatta saraya kadar geldiler ama o isyanı yavuz sultan selim ve araplar bastırdı. bunu onlar başarmasaydı biz o topraklarda tutunamazdık. hayatta kalamazdık. yani Türklükte kalmazdı. bakın şuan devşirilmemiş Türkmen yok iran'da hepsi Şii.

  hatta ne yazık ki bu video'da 02:35'te soruluyor bu soru. iran'a mı bağlı olsaydık?

  https://www.youtube.com/watch?v=v1d_OI1V2BQ+

  https://www.youtube.com/watch?v=NWm_S-mloCw+
  4 -4 ... giydirmek bedava
 6. 6.
  Adam cahil cahil islam geldi Araplaştık diyor. Biz islamı araptan değil farstan göre göre rızamızla aldık. Zerre araştırmamış ki nereden bilecek. Karşısındaki kitleye de çomar der bu araştırmayan kitle. Tüm dini kelimelerimiz farsça adam kalkmış Araplaştık diyor.
  9 -4 ... masklavi
 7. 7.
  https://video.uludagsozluk.com/v/şah-ismail-in-sünni-katliamı-yalanı-86849/  tabii herkes böyle kılıç zoruyla bir şeylere razı getirilmiyor.
  ... giydirmek bedava
 8. 8.
  islamiyetin yayılma döneminde orta asyada türkler zayıftı ve çin saldırıları çok artmıştı. Türkler ezeli düşmanlarına karşı arapların tarafını tuttu müslüman oldu ve kendini buldu. Müslüma olmasaydı bulgarlar macarlar gibi türklüklerini bile unutabilirlerdi.
  2 -4 ... badal
 9. 9.
  Hristiyan olup da hala Türkçe konuşan gagavuzları,çuvaşları hala Tengrici ve budist olan tuvaları,yakutları Musevi olan kimi Tatar cemaatlerini (karayim) bilmeyenlerin Türklüğünü unuturdu dediği başlıktır

  Türkler ilk defa Volga Bulgarları döneminde müslüman oldular bu arada sonra Karahanlılar oldu en son kitleler halinde oğuz oymakları müslüman olunca çoğu Müslüman bir kavme dönüştü onu da fars misyonerler sayesinde oldu oğuzların amacı iran, Mezopotamya,suriye gibi yerleri ellerinde tutmak amacıyla müslüman oldular çünkü Tengrici kalsalar müslüman yerliler arasında barınmaları imkansızdı Anadolu'ya göçmeleri de bilinçli olmadı Malazgirt de zannedilen aksine Bizans Selçuklulara saldırmıstır o sayede aral, doğu hazar'dan gelen oğuz oymak ve kabileleri (hatta yenisey'den gelen Kırgız,uygur gibi Fergana'dan gelen karlukları da sayabiliriz) Anadolu'ya geldikten uzunca bir süre daha şamanist kaldı islamlaşmaları Osmanlı ile oldu

  Not: ehl-i sünnet Müslümanım ama müslüman olmak ile Araptan çok arapçı olmak arasındaki farkın biliyorum.
  1 -2 ... total blackness
 10. 10.
  türkler islamiyetle şereflendi diyen gevşek
  4 ... aboskal