bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. ?.
  çok doğru bir tespittir. eğer türkler müslüman olmasaydı haçlılar savaşı kazanıp arapları kolayca kandırabilirlerdi fakat türkler islamiyeti korumuş ve geliştirmiştir.
  4 -3 ... thebash
 2. ?.
  cahil söylemi. allah ben dini tamamladım diyor ve kıyamete kadar da islamdan başka bir din tebliğ edilmeyeceğine göre türkler veya başkası fark etmez islam hep var olacaktır.

  edit: "..bu kadar yayılmazdı" demekle "..kalmazdı" demek çok farklı deyişlerdir. bu nedenle cahil söylemidir.
  6 -6 ... the voice of a silent crowd
 3. 1.
  türklerin bütün islam coğrafyasına hakim olduğu tarih haritalarından görülmektedir. bugün sünni islamın güçlü olmasının sebebi türklerin sünni islamı tercih etmesidir. eğer başka bir dinden olsalardı islam coğrafyasına o din hakim olacaktı. ayrıca moğollara karşı abbasi halifesini selçuklular korumuştur. türkler olmasa bile moğollar müslüman arapların analarını ağlatacaklardı. araplar bugün islamiyeti yaşamalarını tüklerin müslüman olmalarına borçludurlar.
  1 ... asdasd qwerty gordon freman vb
 4. 2.
  doğru bir tespittir. zaten islamiyet türkler sayesinde yayılmıştır.

  peygamber efendimiz islamiyeti arap yarım adasına yaydıktan sonra, vefat etmiş ve araplar yine kendi aralarında anlaşmazlığa girince müslümanlığın yayılması yavaşlamıştır. hatta müslümanlar arası görüş ayrılıkları bile çıkmıştı. lakin türklerin islamiyeti kabul ettikten sonra, müslümanlık yeniden hızla yayılmıştır. eğer türkler islamiyeti kabul etmeseydi, müslümanların sayısı bugün kü kadar asla olamayacaktı.
  -1 ... petit
 5. 3.
  doğru tespittir.
  hatta türk bir devlet büyüğüne bile sultan ünvanı ilk olarak bir halife tarafından verilmiştir.
  -1 ... thebalkanboy
 6. 4.
  islamın koruyucusu allahtır. türkler,araplar vesilelerdir.
  1 -1 ... ozgurluk duskunu
 7. 5.
  islamiyet bilek gücüyle değil iman gücüyle ayaktadır. iman gücünün kaynağı ise onun hak din oluşundadır.
  -1 ... karmatu
kapat