1. 1.
  türklerin islamiyete geçmesi ardından da gaza ve cihat politikasıyla ilerlemesi dünya tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. peki türkler islamiyet yerine hristiyanlığı ne olurdu ? pek çok teori var. bizansın içinde yaşayabilirdik, bizansı yıktık diyelim mezhep savaşlarına katılırdık erken orta çağda türklerin baskın gücü ile avrupayı yönetirdik. türklerden papa bile çıkardı.
  1 -1 ... mumbarsever01
 2. 2.
  karamanoğuları "islam türklüğü bozuyor" diyerek ortodoks hristiyanlığı seçmişlerdir.

  gaza ve cihat politikası da türklere pek bir şey katmamıştır. müslümanlıkla tanışmadan önce de türkler her yere göçüp yerleşmekteydiler. hatta türkler olmasa islam yok olurdu.
  10 -8 ... syme
 3. 3.
  muhtemelen Çinlilerle savaşırdık.
  ... galvanic mechamorph
 4. 4.
  avrupalı insanlar türklere terörist gözüyle bakmazdı.
  3 -3 ... kivilive
 5. 5.
  daha gelişmiş bir ülke olurduk.

  kızlarını okutmayan,
  haremlik selamlık yaşayan,
  deve sidiği içen,
  çocuklarını okul yerine incil kurslarına gönderen,
  gelişmek ilerlemek yerine "bize isa yeter" diyen,
  bilim şeytan icadıdır siz ahiret için çalışın diyen,
  kadınların 3. sınıf muamele gördüğü,

  bir hristiyan ülke gördünüz mü?
  yada dur şöyle sorayım : laik olmayan ve islamla yönetilen gelişmiş bir ülke söyleyin?
  8 -9 ... sigara icmiyorum
 6. 6.
  onunda bokunu çıkarırlardı.
  ... li monata
 7. 7.
  rusya gibi olurduk. zemzem suyu yerine kutsal suyu şişe şişe doldururduk. her boku yiyip papazlara günah çıkarmaya gidip rahatlardık.
  2 ... cenkiss
 8. 8.
  Bir değişiklik olmazdı sıkıntı din değil dünya görüşü. Akp yerine hristiyan demokrat parti olurdu muhtemelen.
  2 -1 ... shizi
 9. 9.
  Çoluk çocuk s.kmez, köprüde askerimizin kellesini kesmez, şaibeli bir diktatöre oy vermezdik!
  2 -5 ... mitolojide kokorec tanrisi
 10. 10.
  Macarlar çok güzel bir örnek. Urallardan kopup gelmiş, hristiyan olmuşlar fakat kendilerine özgü dilleri vs yaşamış. Fakat avrupanın pek de önde gelen bir milleti de olmadıkları aşikar.

  Belki bir ihtimal hristiyanlık bizi batıya yaklaştıracağı için rusya gibi erken dönemde batıdaki aydınlanmayı ithal edebilirdik. Bir de ortodoks mu katolik mi yoksa protestan mı olacaktık? Çünkü bu da çok önemli bir durum. Avrupada sanayi devriminde özellikle katolik ve protestan ahlakı arasındaki fark bu insanların yöneldiği iş kollarına da yansımıştır. Katolikler önce öbür dünyalığı düşünüp büyük sermaye atılımları yapmak yerine sabit gelirli işlerde genelde işçi sınıfının çoğunu oluştururken protestanlar genelde sermaye atılımları yapmaya, sanayi dallarında patron, yönetici ve mühendislik gibi yerlerler elde etmeye daha hevesliydi. işlerini daha da kusursuz hale getirecek teknik eğitim ihtiyaçlarından dolayı eğitim durumları da katoliklerden daha yüksekti. Max weber (bkz: protestan ahlakı ve kapitalizmin ruhu) adlı eserinde orta ve batı avrupada sanayi devrimindeki rollerin mezhepsel nedenlerini etraflıca incelemiştir.
  2 ... eduardo elric