1. 1.
  Büyük bir yanılgıdır. Biz hep anadoludaydık. Asyalılarla ne alakamız var bizim? Troll gelebilir ama gerçek bu biz anadolunun has evlatlarıyız asyadan falan gelmedik buraya. Tüysüzken pos bıyık döşü kıllı mı olduk? Burnumuz mu uzadı? Boyumuz mu değişTi? Biz anadolunun has evlatlarıyız net. Bu da ortaya çıkar elbet. Tarih yalanının sayfları bir bir yırtılıp atılır.
  4 -4 ... ktm li aynasiz
 2. 2.
  ya nereden geldiysek geldik. bilmem kaç yüzyıl önceki adamdan banane amk. şunu bir aşamadınız. yok osmanlı torunu yok anadolu çocuğu yok orta asya yok ebesinin herekösi neyse ne geldik gidiyoruz işte.
  2 -2 ... true
 3. 3.
  (bkz: the bomb has been planted)

  cabuk geldik 20 yilda degistik adapte oldukcular gelmeden...

  cocuklarim, artik ne olur evrimlesmenin binlerce yil aldigini, 1000 yilin bile evrimlesmeye yetmeyecegini ve zaten saf irk olmadigini, ama baskin genlerinin yakin dogu genleri oldugunu bil. ne olur ya :(
  2 -2 ... arxaggelou
 4. 4.
  Tarih yalanları? O kadar bilimsel veri var ve sen; "o da bir gün ortaya çıkar." diyorsun kafa mı buluyorsun kardeşim. Mesele nereden geldiğimiz falan değil ayrıca eskiden anadoluda kimin yaşadığı hiç mühim değil. osmanlı ve türkiye cumhuriyeti bu topraklarda yıllardır söz sahibi, öncesinde kim yaşadıysa yaşadı. Bu mantıkla amerikalılar da asıl kıta sakini değiller ve sen gidip onlara; "ya sizden önce burada kızılderililer yaşıyordu, siz işgalcisiniz." demek gibi bir şey. Saçma ve gereksiz kürt,ermeni söylemleri bunlar.
  1 -1 ... cehennemzebanisi
 5. 5.
  ortada bir gercek var ki, anadoluda kurulan her uygarlikta (pers egemenligi bile) binlerce yildir anadoluda yasayan yerli anadolulularin katkisi vardir.

  yani egemenlik baska soylar tarafindan kurulmus olabilir, ama kurulan devletlerde bu disaridan gelen baska soylarla kaynasma soz konusudur. ne derseniz diyin bu topraklarda, anadoluda yasayan insanlarin cogu bir yerden gelme degil fakat gelenlerle kaynasmis durumda.

  1071 de geldik buradakileri kovduk bundan beri sadece biz variz demek sacmaliktir. mantik disidir.
  1 -2 ... arxaggelou
 6. 6.
  önce ''insan'' olabilsek zaten bu tip soruları sormuyacagız ama hepimiz aynı yerden ve aynı şekilde geldik, yaşı yetenler bioloji kitabı açıp okusun ya da ben size link atarım.
  ... dergah sovalyeleri
 7. 6.
  biz türkleri çok kafanıza takmayın. adında, bayrağında ırkımızın adı yazıyor olsa da bu ülkenin yöneticileri bizler değiliz. yaklaşık 300-400 yıldır bu topraklarda yaşanan kargaşa nedeniyle bağımsızlığımız batılı devletlerde. kurtuluş savaşı dönemlerinde kaç bin türk'ün öldüğüne bakın. türkler'in savaşta öldüğü dönemde para ermeni ve yahduiler'de kaldı. ilk tdk'nın başındaki şahıs bile ermeniydi. ermeni veya yahudi düşmanı değilim sadece eğitimli türk bile kalmadığı için önemli kurumların başına eğitimli ermeni ve yahudiler geçiyordu. çünkü savaşa dahil olmadılar. para da onlar da kaldı. bugün onların torunları zenginlik içinde yaşarken halen türkler ve kürtler iktidarda değiller. iktidarda olmadıkları gibi birbirlerine düşürülmüş durumdalar. türk nüfusu tekrar toparlanma aşamasında ancak bu ülkeyi yönetecek seviyeye henüz gelmediler ve uzun bir süre de geleceklerine inanmıyorum. türkler ve kürtler bu ülkenin cefasını çekti. umarım sefasını da sürerler. tabi diğerlerinin zenginliği de devam etsin. buna karşı olmak ırkçılıktır. sadece türkleri türkiye'de çok kafanıza takmayın artık. orta asya'dan mı gelmiş, orta doğu'dan mı gelmiş meselesine girerseniz her millet eninde sonunda bir dönem göç süreci yaşamıştır. dünya kurulduğundan beri bir çok doğal afet oldu ve bunun doğal sonucu olarak insanlar göç etmek zorunda kaldı. türkler'in göçü, amerika'da kızılderililere yapılan, kuzey'de sami ırka yapılan soykırım gibi bir süreci beraberinde getirmedi.
  1 -1 ... buzkutlesi
 8. 7.
  besbelli ki asyacılıktır, aptallıktır.
  -1 ... alpertunna
 9. 8.
  Evet orta asya dan geldik 1071 den çok önce başladı. Bölük bölük. Su bir anda mavileşmedi. Damla damla.

  Bu aslında hem zenginliğimiz hem de tarih boyunca kırılma noktalarımız. Hıristiyanları dost bellemiş türklerle arapları dost belleyen türklerin dinmeyen çatışması.
  ... tea man
 10. 9.
  Asılsız, kaynak gösterilmeden yüzlerce akademik çalışmayı elinin tersiyle itme eylemi...

  inanıp inanmamanın ayrımını zeka ve kültür belirleyecek.
  ... sessizlikci