1. 1.
  atsız büyüğümüzün eski ve ideal türkleri tanımlarken kullandığı ifadedir. şöyle:

  --spoiler--
  Türklerin cinsî ahlakları da yüksekti;
  Eski Türklerin ahlâk ve âdetlerinin büyük bir kısmını aynen saklamış olan Türkistan Kazaklarının bazılarında şöyle bir adet vardır: Bir genç erkek evlenmek istediği kızın çadırına üç gece gizlice girer. Kızla birlikte yatarlar, kızın babası ve anası bunu sezseler bile ses çıkarmazlar. Üç gecede erkek, kendisiyle evlenmesi için kızı razı edebilirse, dördüncü günü babasına giderek kızı ister. Kandıramazsa çekilir gider. Fakat bu üç gecede en ufak bir uygunsuzluk olmaz. Erkek ve kız birbirlerine karşı hiçbir kötü düşünce beslemez...
  --spoiler--

  şimdi bu kız gördü mü hemen kötü düşünce besleyen türk gençliğne bakıyorum da utanıyorum beyler. hemen dibiniz düşüyor amk. atalarınızın yolundan gidin lan!
  3 -1 ... tahin ile pekmez
 2. 2.
  (bkz: ak türk)
  ... orgena
 3. 3.
  Hunlar zamanında Çinlilerin Hunlar bir söz verdiğinde bunun yeterli olduğunu söylemesi de düşündürücüdür.

  Batıda iranda,Romada Kadın köleyken,Saka Türklerinde,Sabirlerde Kadın hükümdarların bulunması,islamdan sonra kadının Türklerde yerinin düşüşü Düşündürücüdür.
  3 -1 ... el ottomano
 4. 4.
  aklıma kıbrısı getiren gelenek. kıbrısta bir çift nişanlandığı zaman oğlan haftada 1-2 kızın evinde kalıyor. hem aile oğlanı tanıyor hem oğlan kızın anne babasını kendi ailesi olarak benimsiyor. aile bağları gerçekten iyi kıbrısta.
  ve inanmıycaksınız sordum yakın bir arkadaşa hiçbişey olmaz kızla oğlan arasıdna dedi ben onların yalancısıyım.

  --spoiler--
  nihal atsız ve tahin ile pekmez???? abi beni şaşırtıyorsun.
  --spoiler--
  2 ... el cid
 5. 5.
  tahin ile pekmez'in eski çağ türklerindeki "flört" kavramıyla taşak geçme çabasıdır.

  kız ile oğlanın 3 gece buluşup bir halt yapmamış olmasına mantık erdiremiyor haliyle. napak kanka? araplar gibi kız çocuklarını toprağa mı gömek? yahut 9 yaşındaki kızları 45 yaşındaki heriflerle gerdeğe mi sokak? napak?
  2 ... protest sanayici
 6. 6.
  tamam biraz ironidir ama kesinlikle dalga geçme amaçlı değildir. dalga geçilmesi gerekenin kim olduğu tartışmaya açık bir konudur.

  bunun gerçek olduğuna ben inanıyorum. ama bugünün gençliği (hepimiz) bazında alırsak, gerçekten de komik bir durum ortaya çıkmıyor mu? deli gibi sevdiğin kızla üç gece yanyana uyuyorsun ve bir şey olmuyor...

  harbiden yoldan çıkmış bir nesiliz biz!
  1 ... tahin ile pekmez
 7. 7.
  cengiz han yasalarında da görülebilir. cengiz han, belki de moğoldur ancak genel olarak o zamanın o bölgenin ve o kültürlerin insanının ahlakı hakkında bilgi edinilebilir.

  1- zina eden evli de olsa bekar da olsa ölümle cezalandırılır.

  2- Livatadan suçlu her hangi bir kişi de idam edilir, -kaydu kabilesi hariç. adamlar iflah olmuyordu demek ki-

  yine bakirelik kavramı da türklerden islama geçmiştir. dikkat edilirse peygamber bile hiç kızla evlenmemiştir. yine eski toplumlarda gerdek var mıydı bilmiyorum ama eski türklerde gerdek gecesi düğünden bir hafta sonra olurdu. bu süre kısala kısala düğün akşamına kadar indi.

  ayrıca; kimden okumuştum hatırlamıyorum -sencer divitçioğlu olabilir- oğuz türklerinin cinsi ahlakı ile kıpçak türklerinin ahlakı arasındaki farktan bahsediliyordu. şöyleki oğuz türklerinde zina görülmemiş duyulmamış bir şey iken kıpçaklar çok daha relax takılırlarmış. doğruluğunu bilemem.
  ... gaspirali
 8. 8.
  kıbrıs ile karıştırılmaması gelen gelenek...

  ben kıbrıs'a gittim beyler, biliyorum orayı. orda tabii kızın evinde bir şey olmaz; çünkü adamlar direk sokakta götürüyor malı...

  kaç tane denk geldim, ergeniz de o zamanlar, kanser olduk...
  -1 ... tahin ile pekmez
 9. 9.
  hunlara gelin olan bir çinli prenses mektubunda; türkler zina nedir bilmezler. olur ya 40 yılın başı içlerinden zina edenler çıkarsa onların kollarını ve bacaklarını gerdirdikleri iki ayrı ağaca bağlayıp sonra ağaçları gerdirdikleri ipleri keserek paramparça ederler. söz verip sözünde durmayanın dilini kızgın demirle dağlarlar. diye türk ahlakından bahsetmiştir.

  2.000 yıl sonra türklerin ahlakı ne yazık ki gerçekten bozulmuş durumda. hırsızlık, arsızlık, eşcinsellik aldı başını gidiyor. hilesiz bir tek yiyecek kalmadı. şükür ki müslümanız; bir de müslüman olmasak alimallah.
  ... sofu ayyas
 10. 10.
  yalnız benim okuduğum göktürkler dönemine ait bazı çinli kayıtlarında farklı şeylerden söz etmektedir.

  atalarımız bilindiği gibi zina etmezlerdi. ama kız kaçırmada ellerine su dökecek kimse yoktu. mesela göktürklerin çin üzerine yaptıkları seferler var ya, ganimet olarak getirilen şeyler arasında çok miktarda çinli kız ve kadın da vardı. hatta soyluları, prensesleri falan gözüne kestirirdi atalarımız.

  okuduğum tarih belgesi, bu türlü kaçırılan iki çinli prensesin ülkelerine yazdıkları mektuplara yer veriyordu. prenseslerden bir tanesi şöyle diyordu:

  - bu türkler et ve sütten başka bir şey bilmiyor. normal yemeyi içmeyi unuttum.

  bir diğeri de şöyle:

  - türkler çiğ et yiyorlar ve ben de sürekli çiğ et yemekten bir hal oldum!

  yuvarlıyorum yani, tam kelimelerini hatırlamıyorum... ilginç ama!
  ... tahin ile pekmez