1. 1.
    Tamamen karalama kampanyası ürünüdür efendim.

Adam keseceği kurbanın nefes alması için arabayı parçalamış. Bu efsane millet hayvan sevgisini avrupalılardan öğrenecek değildir.

Bu abimizin söktüğü o stop lambası da böyle bir iddiada bulunanlara girsin efendim.

türkler hayvan sevmezler
    1 ... cizgiden cikaran
  2. 2.
    Alakasi yok.
    At avrat silah da söz edilen at, bir binek hayvanidir. Ve turkler bu hayvani cok sevdiklerinden ayrica saygi da duyduklarindan almislar bu üçlemenin içine.
    Baska kukturleri inceleyecek olursak mesela...
    Ingiliz, fish & chips & vinegar
    Meksikan, beef, red beans, tortilla
    Çinli, bunlarin listesi cok uzun simdi yazmiyim.
    Alman, pork, patato, beer.
    Neyse diyecegim şu, digerleri hep yimek hayvanlarini uçlemelerine dahil ederken biz bir binek hayvanini etmisiz. Bu da hayvanlara sadece yemek olarak bakmadigimizi farkli bir bag kurdugumuzu gosterir.
    Dagilabilirsiniz! *
    1 ... cavaceylan
  3. 3.
    Türkler çocuklarına hayvan ismi veren birkaç milletten biridir. Doğan, tuğrul, şahin, çakır, meral, karaca, ceylan, arslan, sungur, vesaire, vesaire.

Evvelden "köpek" adı da konurmuş çocuklara, arap kültürü'nün üzerimizde bıraktığı kötü etkilerden dolayı bırakılmış bu isim. Bugün hayvanlarla arası iyi olmayan, hayvanlara şiddet uygulayan, saygı duymayan türk varsa kendi kültürüne yabancılaşmıştır. Mazisini reddetmiştir.
    2 -2 ... kah ve otesi
  4. 4.
    en basitinden " at ne ulan ayı" diyorum.
    1 ... emperor vader
  5. 5.
    farkında iseniz kurt,ayı ,sırtlan yok. arslan islam sonrası etkileşim ..

kaz ,ördek isimleri var mesela.çiçek isimleri de var.
    bu arada hiç mete yok ,gel de gülme. 2200 yıllık yalanın ispatıdır mete isminin 2000 yılda tek bir çocuğa konulmaması.

eee osurukyan'ı milliyetçi parti başkanı yaparsan yalanın bini bir para olur.

ara not; bozkurt ismi ms..1250 civarı olduğu söylense de kesin değil.

ulan kalkıp yunan -mekadon ismi var anadolu'da ''iskender -aleksandr '',mesela.

asya toplumları hayvan severler en baş hayvanları da geyik ve keçidir.

''devlet bunu beğenmedi, yala arabı yala.'''

bu arada kaz ismi bile vermiş insanlar kızlarına (bkz: kaşkarlı mahmut)
    2 -2 ... baris hemen simdi