1. 1.
  Evet, esmer Türk olur lakin! bok rengi tenine mensup, bir Arap, bir iranlı, bir Hidli gibi kapkara Türk olmaz. Türk'ün ten rengi buğday rengi esmerliğinde olur. Anadolu'da pek çok Yörül-Türkmen köyünü gezdiğimden mütevellit diyorum bunu. Bok tenli kapkara Türk olmaz. Görseldekiler Toroslu Yörük çocukları.
  türkler esmer mi sorunsalı
  ... sah ruh
 2. 2.
  "Kavruk anadolu köylüsü" cümlesindeki "kavruk" kısmı kadar esmerdir. Cono esmerliği gibi değil.
  ... sizi daha sonra arayacagiz
 3. 3.
  onu bilmem de çekik gözlü gidip çakır gözlü geldiğimiz doğrudur.
  ... power of humanity
 4. 4.
  Yöreye göre değişir. Türkiye'nin en çok güneş ışınımı (radyasyon) alan bölgesi benim memleketim olan Giresun ve Trabzon'un sahil kesimi bölgesidir. Bu bölgeler bile Almanya'nın en çok güneş alan bölgesi olan Güney bavyera kesiminden kat kat daha çok ışınıma maruz kalmaktadır.

  Buna karsın Türklerin en "Avrupalı" tipindeki insanları gene bu bölgeden çıkmaktadır. Acık renk sac, (open Hair), acık renk göz (open eyes) yada ak tenlilik genler ile ilgili olduğu kadar çevre&beslenme&bakım ile ilgilidir.

  Yediğiniz fazladan baharat bile sizin derinizin fazladan kararmasına gerekçe gösterilebilir. isin özü Avrupalı, Avrupalıdır. O da biziz, Ortadoğu ve ortaasya propagandası yapacak olan insanlardan az ötede yapmalarını diliyorum.
  1 -3 ... alpertunna
 5. 5.
  bilmem ama ben çikolata gibiyim.
  ... john misty
 6. 6.
  Asimile olan doğu avrupa kökenliler ve gerçek türk boyları beyaz tenli olur çünkü türkler caucasian bir ırktır, esmerler arap ya da kürt kırmasıdır.

  atalarımız araplara vermiş, araplardan almış kürtlere vermiş kürtlerden almış derken bayağı cins bir şey çıktı ortaya.
  1 -3 ... timarli sipahi neferi
 7. 7.
  türk'ün hangi türk olduğuna göre değişiklik gösterir cünkü tarihte esmer,çekik gözlü ve beyaz tenli türk boyları vardır hatta aynı klana bağlı iki aşiretlerden birisi çekik gözlü iken diğeri sarışın olmuştur

  türkleri oluşturacak topluluklar andronovo,anav,tagar,kelteminar,karasuk,afanesyevo kültür bölgelerini kuranlardır bunlar deşt-i kıpçak,mezopotamya(zagros dağları),kuzey çin ve sibirya'dan gelmişlerdir tabi bunun yanında bölgeye mançurya kısmen de iran'dan gelenleri de saymak lazım bu dediklerim tabi 10.000-8.000 yıl önce oluyor sonra bunlar sonra bahsettiğim kültür bölgelerini kuruyorlar onlar da hiung-nu kuruyor bu hiung-nu da kıpçak/kıfçak,oğuz,tatar,basmil,uygur,hun,hazar,avar,akhun,göktürk,çiğil,türgiş/türkeş,bulgar,karluk ve daha türevleri gibi sürüsyle türk boy ve devletlerinin atasıdır

  işin özü türklerin genetik kökeni uzak doğu,mezopotamya,kuzey karadeniz,sibirya kısmen de keşmir-iran taraflarıdır lakin türklerin ortaya çıktığı yer türkistan ve moğolistan bozkırlarıdır yani uzak doğulu ve orta asyalıdır 8.000 yıl önce zagroslar veya avrupadan bir klan türk kültür bölgelerine katılınca türkler avrupalı veya ortadoğulu olmuyor aksini iddia eden varsa götünü carlos ve el-raşid'e siktirebilir.
  1 ... ismail gaspirali
 8. 8.
  Eski çin kaynaklarında Türklerden beyaz ırk olarak bahsedilirmiş.
  ... chionophile
 9. 9.
  Hani Türklük 'Ne mutlu Türk'üm diyene!' ?? Şimdi ukraynalı sarışın biri çıksa 'Ben Türk hissediyorum' dese veya herhangi birisi kimlikte Türk vatandaşı olup....
  Ya ne konuşuyorum ben. Kısaca boktan bir düşüncedir
  (bkz: Atatürk)
  ... belaagat
 10. 10.
  Çocukluk arkadaşım da ben de tekirdağlıyız. O yörük, ben gacalım. o malkaralı ben hayraboluluyum. Aynı yöre, aynı soy. O esmer, ben beyaz.

  Ten rengi aşırı farklılıklara kaçmadıkça ırk belirlemede kıstas değildir. Arapların esmerliği farklı türklerin farklı.
  3 ... kah ve otesi