1. 1.
    Türksün ki görecek davan var cihanda. Susarsan soracak elbet tanrı: Ne yaptin o asil kanla?
    1 ... kimlabuakin
  2. 2.
    çeçenden canını türkten karını saklayacaksın.
    -1 ... anthony
  3. 3.
    Sen unutsan da düşman asla Türk olduğunu unutmaz. -Ebulfez Elçibey.
    1 ... kimlabuakin
  4. 4.
    "bana bütün dünyayı verseler, karşılığında bir türk gencinin burnunun kanamasını isteseler, rıza göstermem. bence bütün dünya, bir türk'ün burnunun kanamasına değmez."
    mahmut esat bozkurt
    1 -2 ... fasist bir yurtsever
  5. 5.
    "Benim yaratılışımda fevkalade olan bir şey varsa, Türk olarak dünyaya gelmemdir. Her Türk ferdinin son nefesi, Türk milletinin nefesinin sönmeyeceğini, onun ebedî olduğunu göstermelidir."

gazi mustafa kemal atatürk
    2 ... noxeca
  6. 6.
    Madem Türk'sün göster ürksün..

Eyyorlamam bu .
    ... sahte fifa gozlemcisi
  7. 7.
    Ekrem imamoğlu Bizans sarayında yetişen, adeta Firavun'un sarayındaki Musa tarzı yetişen, dava bayrağını daha ileri taşıyacak türk ve müslüman bir prenstir.

Bu da benim sözüm.
    ... isminiunutanadam
  8. 8.
    Türk nedir sorusuna cevaben Atatürk'ün söylediğidir.

"Bu memleket, dünyanın beklemediği, asla ümid etmediği bir müstesna mevcudiyetin yüksek tecellisine, yüksek sahne oldu. Bu sahne 7 bin senelik, en aşağı, bir Türk beşiğidir. Beşik tabiatın rüzgarları ile sallandı; beşiğin içindeki çocuk tabiatın yağmurları ile yıkandı. O çocuk tabiatın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela korkar gibi oldu; sonra onlara alıştı; onları tabiatın babası tanıdı, onların oğlu oldu; Bir gün o tabiat çocuğu tabiat oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu. Türk budur. Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir."

türklükle ilgili söylenmiş en güzel sözler
    2 ... sapnu puas
  9. 9.
    türk milleti çalışkandır, türk milleti zekidir!
    1 ... alpertunna
  10. 10.
    türklükle ilgili söylenmiş en güzel sözler
    -1 ... fasist bir yurtsever