1. 1.
  tam düşürülen uçak krizinin yaraları sarılıyor derken bizim kansızların başkalarının çıkarlarını korumak için hortlattığı düşmanlıktır. Ulan sana ne suriyeden, sana ne amerikadan.
  Sırf esed egon yerine gelecek diye düşmanlık yaptığında putin türkiyeye turizme yasak koysa, yaş meyva- sebze alımını yasaklasa, alınan gaza zam yapsa mutlumu olacaksın? Bu kadar mı kendi ülkene, kendi halkına düşmansın ? Araplar bu kadar mı senin kendi halkından daha değerli ?
  He bu arada düşman olduğun kişi iyi veya kötü o ülkenin resmi, seçilmiş başkanı ve hala arkasında duran suriyeli sayısı, karşı olandan fazla. Senin desteklediklerin ise resmi devletin düşmanları, yani teröristler, hatırlatayım dedim.
  3 ... dinsiz kitapsiz kafir
 2. 2.
  geçen sene türkiye'ye 3 milyon 796 bin rus turist geldi. bu sene beklenen rakam daha fazla, zaten döviz kurları cacığa dönmüş, ekonomi krize girmemek için son çırpınışlarını yaşıyor ve sen en çok ihracat yaptığın, turizm açısından bel bağladığın kapı komşunla ilişkileri riske sokmayı göze alabiliyorsan bravo demek lazım cesaretinden ötürü.
  2 ... ecinni