1. 43.
  bi ara %50 lerin altında seyrediyordu, şimdilerde daha da düşmüştür.
  ... mavraci
 2. 43.
  Piyasaya bakarsak %99
  Ama hak tealaya göre %10 bile değil..
  2 ... diablo1987
 3. 42.
  Buradaki bazı yobazlar haklıysa kısa süre içinde dip yapacaktır.

  Ne olmuş? Alt tarafı bir deizm, bir ateizm derneği kurulmuş, bunlarda bir telaş bir telaş sormayın gitsin..

  Yahu diğer tarafta 90 bin cami, 3 milyar dolar bütçeli diyanet, her okulda zorunlu din propagandası dersi, sayısız kuran kursu, vakıf, dernek, devletin ciğerine kadar işlemiş tarikat, tekke, medrese, şeyh, şıh, dini yayın yapan radyolar, televizyonlar, mahalle baskısı var.

  Durum böyleyken bunca telaş neden? Neden korkuyorsunuz? Az mı geldi? Dininizi kurtarmak için daha ne gerekiyor? Engizisyon da verelim mi?

  Şunca imkana rağmen dininiz iki dernekle tehlikeye giriyorsa, pek çürük bir din olsa gerek...
  1 ... rumeli71
 4. 41.
  Yüzde 98,67'dir.
  -2 ... masklavi
 5. 40.
  "birinin allah'a inanmamasına nasıl izin veriliyor? gerçekten çok saçma. Sonuçta herkes müslüman olmak zorunda. Çünkü ben müslümanım."

  Türkiye'nin müslüman oranı hiçbir anlamı olmayan istatistiki bir veri. Anlamsız çünkü müslümanların ortak özelliği yok. Kimi tecavüzcü, kimi alkolik, kimi bağnaz, kimi katil. türkiye'de yaşayıp müslüman olduğunu belirten bir kişinin hangi özelliklere sahip olduğunu kestiremezsiniz. Hatta hakkında allah'a inandığını söylüyor olduğundan başka bir bilgi dahi edinmiş sayılmazsınız. Kendi inandığını iddia ettiği kutsal kitabı okumamış olan milyonlarca müslüman var. Bir insanın müslüman olduğunun biliniyor olması o insan hakkında hiçbir faydalı bilgi barındırmaz. Dolayısıyla boş iş.

  Deist veya ateistlerin dernek kurup bir araya gelmesini hazmedememek de tuhaf. Bu insanlar düşünce insanları, deizmi dedesinden öğrenip ona inanan insanlar değiller. Bir araya gelerek fikir paylaşımında bulunmaları faydalıdır. Kendi fikirleri olmayan bir deist ya da ateist bulabilmeniz, kendi fikirleri olmayan bir müslüman bulabilmenizden daha zordur.

  Müslümanlar genelde, tartışma esnasında; "ben bu konularda yeterli bilgi sahibi değilim" diyerek sizi din alimlerine yönlendirirler. Çünkü sorularınızın cevapları mantıklı açıklamalar değil ezber dogmalardır. ateist veya deistler ezber dogmalara dayanan bir inanca sahip olmadıkları için her türlü tartışmanın konusu düşünce ve aklın süzgecinden geçer. Herhangi bir konuda bir alime danışma ihtiyacı bulunmaz. Düşünerek sonuca varılamayan sorunlar daha fazla düşünülür ve mantıklı cevaplar aranır. Bu, insanın evrim sürecini pozitif yönde etkileyen bir aktivitedir ve desteklenmelidir.
  1 ... harbe giden sari sacli cocuk
 6. 39.
  "..........SiYONiSTLERiN iNSANLARI AHLAKi YOZLAŞMAYA VE KAOSA SÜRÜKLEYEN 23 MADDELiK PLANLARI.........."

  görebildiğim kadarıyla siyonizm'e en çok hizmet edenler köktendinci müslümanlardır..

  al işte suudi arabistan.. ülke şeriatla yönetiliyor.. ama ülkede 20 tane amerikan üssü var.. israil'in ortadoğudaki en büyük müttefiki.. iş lafa gelince mangalda kül bırakmaz, ama israille bir kere bile savaşmamış...

  al işte recep.. habire allah peygamber diyor, ama islam dünyasına en korkunç zararları vermiş olan türk lideridir.. amerika'yla işbirliği içinde yürüttüğü suriye ve ırak politikalarıyla iki islam ülkesini çökertmiş, yüzbinlerce müslümanın en korkunç şekillerde ölmesine sebep olmuştur..

  müslüman takimı iş lafa gelince konuşuyor da konuşuyor.. ama işlerine baktığımızda sadece siyonist uşaklığı görüyoruz..
  7 -2 ... arbutus unedo
 7. 38.
  "Bunlara nasıl izin veriliyor?"kısmından sonrasını okumadığım entrydir.
  2 -1 ... daimonisay
 8. 37.
  lafa bak dinsizliğe neden geçit veriliyor demiş. terör faaliyeti yapan dernekler gibi bişey değil bu. insanların gönlüne nasıl kelepçe takacaksınız.
  10 -3 ... yuruyen cinsellik
 9. 36.
  kimlikte müslüman görünen (aslında tam hatırlamıyorum yeni kimliği çıkartırken din hanesinde ne yazsın demişlerdi boş bırakın mı dediğimi hatırlamıyorum) ama müslümanlık ve kültüründen nefret eden eski bir müslüman olarak konuya yorum getirebilirim zannediyorum.

  bu başlık altında ve bir çok yerde de görüleceği üzere "ben müslümanım" diyen insanların -özellikle bu konuda ateşli olanların- kendilerine eleştiri getirmek yerine, başkalarını suçlama eğiliminde olduğunu görebilirsiniz.

  herkese sormak istediğim bir şey var; hanginiz müslüman olmayı tercih ettiniz? yani kim size müslüman olmak ister misiniz diye sordu? bu dine inanan dünyadaki herkese sorulması gereken sorudur. islam diğerlerinden daha katı olduğu için dinden dönenin mürted ve katli vacip sayıldığı için daha önemli bir soru bu. kimse bana oğlum/kızım müslümanlık diye bir din var böyleyken böyle bu dine girmek ve müslüman olmak ister msin ama dinden dönersen öldürülmen dinen caiz diye soruyor mu? zorla dine sokulup sonra çıkarsan hakarete uğruyorsun hatta öldürülme ihtimalin var. inanmadığın dini elşetirmen saygısızlık ilan ediliyor ve suç kapsamında. neden bu korku? muhammedin evlatlığının karısına göz dikip onu koynuna karısı olarak alması kocasından boşatmasından mı utanıyorsunuz? yoksa evrensel denilen kuranda bunun(kime ne faydası olacaksa artık) yer almasından mı?

  ben nasıl müslümanlıktan çıktım? aslına bakarsanız kuranı okumam ve islamiyeti araştırmam yetti. bakın; kuranı ciddi ciddi okuyan, kökenlerini ve o dönem ki arabistanı anlamaya çalışan birinin müslüman kalması imkansızdır. sadece bir kaç haftanızı verip iyice okumak yeterli. müslümanların islamı tartışmaya açan bir kişiyi bile gerekirse öldürerek yok etme sebepleri bu. zira islam inanılmaz zayıf bir din. neresinden tutsanız elinizde kalıyor. o nedenle asla tartışılmaması tartışılsa bile onu ekarte edici değilde yumuşatıcı şekilde konuşulmasına izin veriliyor.

  bunu arapların ilkelliklerine bağlıyorum derinlemesine kökleri olmayan çöl kültürü sebebiyle ortaya çıkan din de inanılmaz zayıf ve kolay alt edilebilir olmuş. ilk dönem hıristiyanlığı da böyledir mesela. daha sonra avrupaya gidip oradaki bin çeşit kültürle karışınca ortaya bugün bildiğimiz hıristiyanlık çıkıyor, daha hümanist daha medeniyet kalıpları içinde. ilk dönem ortaya çıkan hıristiyanlığın bilime, kadınlara, kendinden olmayana yaklaşımı için agora isimli filmi izlemenizi tavsiye ederim, sırf bilim yaptığı ve dünya güneşin etrafında dönüyor düşüncesinde olduğu için bir kadını deniz kabuklarıyla etlerini kemiklerinden sıyıracak şekilde katledebiliyorlar(Hypatia). emin olun bugün ben müslümanım diyenlerin 2000 sene önce ki hıristiyanlarla zihinsel yaklaşım ve yaşayış biçimi açısından benzerliklerine inanmayacaksınız.

  neyse konuyu dağıtmayalım. bu gibi başlıklarda sürekli islamcıların ağladığını sızladığını görürsünüz sürekli siyonistlerden, spiritüal örgütlerin islamı yok etmek istediklerinden falan bahsederler de 14 milyon yahudinin yaşadığı dünyada 1.5 milyar müslümanın bu duruma nasıl karşı koyamadığını bir türlü anlatamazlar. üstelik ateizmi müslüman ülkelerde yaymakla suçladıkları yahudilerin israilde yaşayanlarının %10 u din düşmanı ve ateist olduğunu beyan etmiş. kalan yüzde 90 'ın 77 si büyük bir güce inanmakla beraber(yahudilerin tanrılarının ismi yoktur) bunlarında %46 sı laik olduklarını (yani dinim var ama çok sallamıyorum demek bu) beyan etmişler. ortada eksik %13 var bunlar dine değil yaratıcıya inanan deistler. agnostikler vs. bu grubun içinde. yani demem o ki allahın yahudisinin işi gücü yok zaten kendisinin bile inanmadığı yaratıcıyı senin ülkende de yenmekle mi uğraşacak.

  buna gerek yok ki. yıl 2020, elinde cep telefonuyla dünyayı parmağının ucuna almış gençlere şalvar ve sarık, bu dünyada şeyhe kulluk karşılığı öteki dünyada cennet vaad eden şarlatan cemaatleri görmesi bir gencin dinden zihinsel olarak uzak durması için yeterli. kadınlara birey olma fırsatı ve hakkı tanımayan bir dine aile baskısı olmadan kaç kadın inanır, inansa da ne kadar inanır?

  1400 yıl önceki dini anlayışı ayakta tutmaya çalıştığınız müddetçe hızla yok olacaksınız. bazı arkadaşlar diyebilir ama dinciler çok güçlü, nereden biliyorsunuz? hükümetten aldıkları avantalardan pay kapmak isteyen uyanıkların çevrelerinde olması onları güçlü kılmıyor ki. akp de milletvekili olmak için kapanan sonra açılan vekil eşleri dolu. 5 dakika araştırın kendinizde göreceksiniz. din şuan daha çok ticaret için lazım yoksa herkesi zorla imam hatiplere yollayarak kimseyi daha müslüman yapmıyorsunuz.

  gençler internette her şeyi bulabiliyor görebiliyor. imam hatipte okuyup cayır cayır seks yapan kapalı kızlarla dolu ülke. okul çıkışlarında otobüse binip kapalı kızların yaptıkalrı sohbetlere kulak kabartın ve nasıl konuştukarına dikkat edin. eskiden beraber olduğum bir kız arkadaşımın kardeşi türbanlıydı, neden türbanlı olduğunu sorduğumda saçlarımı yapmakla uğraşmak istemiyorum , hem kapalı olunca herkes daha iyi davranıyor işimi görüyorum demişti. bir kere namaz kıldığını ne duydum ne gördüm, hala kapalı ve evlendiğinde bakire değildi. işin bu kısmı beni de bizi de sizi de ilgilendirmiyor elbette demek istediğim siyasilerin ya da islamcıların yaratmak istedikleri kitle ellerinde patladı bunu onlar da fark ediyor.

  sırf din kültürü öğretmeni atamaları daha çok yapılıyor diye ateist olup ilahiyat fakültesi bitiren insanlar var. bu kişiler din öğretmeni olup namaz falan kılmıyor. düşünsenize din hocası adam ders veriyor yetiştirdiği çocuklar nasıl olur sizce?

  türkiyede müslüman oranına gelince, bence inanan sayısı yüksektir fakat çok hızlı bir şekilde eriyor bu oran. son 8 senede ateistim diyenlerin sayısı 4 kat artmış. bunu dile getirmekten sakınanları da dikkate alırsak bir fikir doğurur aklımızda bence. suudi arabistanın %10'u, mısırın ve mağrip afrikasının gençlerinin yüzde 20 si ateist durumda. iranda daha yüksek bu rakamlar. baskının arttığı her yerde dinden uzaklaşma var. bundan 25 sene öncesini hatırlıyorum çevremde herkes oruç tutardı kimse kapalı değildi ama ramazanda içki içilmez, cumaya gidilir, oruç tutulurdu. o dönem dindarlık daha yüksekti şuan ise dindar görünenler çok fazla ama ne oruç tutan var ne ramazanı sallayan.kurban ve ramazan bayramları sadece tatil için umursanıyor.

  köyden kente göçle bu erozyon hızlanıyor kimseninde durdurmaya gücü yetmeyecek.
  5 -2 ... wehmut
 10. 35.
  BAKINIZ BiZ DEFALARCA NiÇiN SiYONiZM'E KARŞI GELDiĞiMiZi iŞTE BURADAN ANLAYABiLiRSiNiZ.
  ********
  SiYONiSTLERiN iNSANLARI AHLAKi YOZLAŞMAYA VE KAOSA SÜRÜKLEYEN 23 MADDELiK PLANLARI..

  1- Genç nesilleri ahlaka zıt telkinlerle ifsad etmeli…
  2- Aile hayatını yıkmalı…Herkes zevkinde ve safasında hür olmalı
  3- insanlara, suçları ve ayıplarıyla hükmetmeli…
  4- Sanatı düşürmeli; bilhassa edebiyatı müstehcen ve şehevi istikamete çevirmeli…
  5- Mukaddesata saygıyı tahrip etmeli… Muhterem sayılan insanlara rezalet isnat etmeleri, akideleri kökünden baltalamalı…
  6- Hadsiz, hesapsız bir lüks ve başdöndürücü modalar icat ederek, çılgınca israfı desteklemeli…
  7- Kalabalıkların gözünü avama mahsus eğlencelere, oyunlara, ölçüsüz spor mücadelelerine bağlamalı…
  8- Mufrit nazariye ve sistemli şüpheciliklerle etrafı bulandırmalı, asabi cümleyi bozmalı, vecd ve imana yer bırakmamalı…
  9- Afyonlu zehirler, her nevi uyuşturucu maddeler, içkiler ve mükeyyefat vasıtasıyla ruhları ve uzviyeti kemirmeli.
  10- Her an bir hoşnutsuzluk doğurmalı, daimi şikayete yol açmalı ve içtimai sınıflar arasına kin ve itimatsızlık sokmalı…
  11- Servet ve nüfus sahiplerini ağır vergiler altında ezdirmeli, onları borca ve iflasa sürüklemeli, servetlerinden tecrit etmeli; ve avamı yüksek sınıfın yerini almaya doğru sevk ederek (Altın Buzağı) mezhebini kurmalı…
  12- işçileri münasip anlarda (grev)lerle zehirlemeli, iş manzumesini doldurmalı, (anarşi)yi körüklemeli…
  13- Yüksek tabakayı, aşağı tabakaya karşı daima bir emniyetsizlik ve tevahhuş içinde yaşatmalı…
  14- Sanayiye yavaş yavaş ziraati ezdirmeli, muvazene kapılarını kapamalı, ticaret (spekülasyon)a yöneltilmeli…
  15- Bir takım saçma nazariyeler ve ütopyalar icad ederek sürüyü tahakkuku imkansız seraplar peşinde gezdirmeli…
  16- Hayat pahalılığını mütemadi tahrik etmeli ve sınıflar arasında refah tezadını müthiş mikyaslara çıkarmalı…
  17- Beynelmilel vakalar çıkarmaktan bir an fariğ olmamalı; silahlanma ve itimatsızlık yarışını kuvvetlendirmeli.
  18- Milletlerin teshil ve terbiyesi bakımından, onların köklerinden ayıracak ve kaynaksız bırakacak her tedbire başvurmalı..
  19- Meşru hükümet şekillerini yalnız lafta ve edebiyatta bırakarak mutlak istibdada zemin hazırlamalı…
  20-Siyasi buhran anlarını kollayarak muvazeneyi altüst edici tedbirleri ihmal etmemeli…
  21- Vaktinde her türlü kredileri kestirerek(panik)ler doğurmalı; ve iktisadi (kriz) mikroplarını itina ile besleyerek sınai ve zirai (krak)ları şahlandırmalı ve altunu mahdut ellerde (dirije) etmek yoluyla mevhum ve izafi itibar muvazenesini çökertmeli…
  22- Mühim iktidar makamlarını işgal edenleri, ahlak ve seciye yarası olanların eline doğru kaydırmalı ve bu adamlara sıraları vasıtasıyle hakim olunmalı…
  23- Hükümetlerin, istenen anda ölümünü intaç edici, içtimai elem, ıstırap, açlık ve adaletsizlik musluklarını elde tutmalı; ve gerçek himaye bahis mevzuu olmaksızın onların üzerine çullanacak bütün menfi cereyanları (sureti hak) perdesi ile himaye etmeli…
  2 -4 ... verygoodman34