1. 1.
  Devlet bankalarında da olsa o giderler hesaplanıyor şubeye faturası kesiliyor diye biliyorum.

  Türkiyenin gelişememesinin nedeni ise dinlememek olabilir.
  1 ... bahtsizliseli
 2. 2.
  insanların birbirinin yaşam tarzına görüşlerine saygı duymayıp birbirlerini yaftalaması ve sürekli birbiri ile uğraşması.
  ... leyte
 3. 3.
  ahlaka sahip olmamasıdır.

  ahlak ya da daha modern bir ifadeyle etiklerimiz yok. kohlberg'in ahlak kuramına göre de bu ülkenin bulunduğu ahlak dönemi geleneksel ahlak düzeyidir. ki bu da asla gelişmiş ülke olmak yeterli değildir.
  3 ... birbobin
 4. 4.
  türkiyenin gelişememesinin nedeni
  1 ... n dakota
 5. 5.
  Hatırcılık, gönülcülük, adam kayırma ve muadilleri.
  1 ... contramalretard
 6. 6.
  üretmek kavramını sadece sperm üretmek olarak algılaması.
  ... micoo
 7. 7.
  sadece bu mu?
  birkaç yıl öncesine kadar belediyede şoför olan adamın şimdi mecliste milletvekili kılıfı altında her ay milyonları götörmesi de gelişememek adına büyük bir örnek.
  hatta daha da büyüğü diplomasız birinin ülkedeki en yetkili karar mercii olması ve eşine dostuna oğluna damadına kızına eniştesine kaynına oğlunun sıra arkadasına kızının amerikadan goygoycusuna kadar ülkenın bütün varlıklarının sonuna kadar sömürme izni vermesi gelişemememizin en büyük sebep bence.
  1 -1 ... munir bey
 8. 8.
  osmanlı'nın devşirme politikasını tam anlamıyla anadoluya uygulamaması olabilir. hem biz bu çomar genlerinden kurtulmuş olacak, hem de yeni avrupalı yüksek IQ'lu genlerimizle gelişmiş bir devlet olacaktık. ah ulan ah...
  ... latte addict
 9. 9.
  islam dininin çıkarlar doğrultusunda yorumlanması.
  ... teflon