1. 1.
    ülkemizde %18 KDV + %60 ÖTV ve adını sayamadığım bir sürü ıvır zıvır vergiler var. bir araba ya da bir ürün almaya kalktığınızda ödediğiniz vergilerin incelemenizi tavsiye ediyorum. Faturalarda da TRT katkı payı, atık su bedeli, kaçak kullanım bedeli gibi bir sürü saçma sapan ödemeler oluyor. insanların sırtından inilmesi gerektiği ve ülkemizin acilen üreten bir ülke konumun gelmesi gerekmektedir. şu an vergilerle geçinen hatta geçinmeye çalışan bir ülke konumundayız.
    2 ... euludagg
  2. 2.
    Amerika kadar olmasa da Yüksektir Ecevit'in 99 depreminden sonra geçici olarak getirdik dediği icadı ÖTV kalıcı oldu.

ÖTV kaldırılmalı

Sonra kayıp kaçak bedeli Türkiye 7 bölge dolayısıyla madem bu kayıp kaçak yansıtılacak o bölge ye yansıtılsın

Mesala güneydoğudaki kayıp kaçak güneydoğu bölgesi abonelerine vb

Marmaradaki kayıp kaçak Marmara bölgesi abonelerine vb

Zaten bu 2014 te yapılacaktı ama ertelendi

Güneydoğu dediğime bakmayın onların sadece adı çıkmış böyle bir uygulama olursa en zor durumda olan marmara bölgesinde yaşayanlar olacak sanmıyorum o kadar fabrika kaçak elektrik kullanmasın ( sadece bir tahmin)
    1 ... isminiunutanadam
  3. 3.
    Üretmeden; üreten ve emek sarfedenden daha fazla kazanan devletimizin vergileridir.

Fabrika yapıp onun geliri gideri işçileri maaşı ile kim uğraşacak.

Bas tokiyi rantlaş
    Bas köprüyü ver parayı
    Bas cezaevini tık içeri
    Bas rezidansı çek arabı
    Özelleştir ülkeyi çıkar elinden herşeyi
    Suriyeli besle sabah akşam

Sonra, üreten türkiye!!

Ya ne yapmışsın ki ne üreteceksin tabi.

Vergi geliyor zaten amuduyla.
    1 -1 ... babacarlos
  4. 4.
    zaten bu yüzden doğru düzgün bir şey yapmadan rolantide 30'umdan beri emeklilik yaşıyorum. kendim aç kalmam kimseye de bir şey kazandırmam. böyle boş boş yaşar giderim banane.
    ... hastavilla
  5. 5.
    Acınası derecede yüksektir. Bir araba almaya kalksanız ı ıh o ötv gelip malafat i şakşakiyeyi masaya vuruyor.
    -1 ... depozitolupetsise
  6. 6.
    Allah belamızı veriyo işte daha ne istiyosunuz? Her halk hak ettiğini yaşar.
    1 ... lysimachos