1. 1.
    başlığın tam hali, "türkiyenin en cahil kesiminin kemalistler olduğunu düşünüyorum" şeklindedir, 90 yıldır heykel dikmekten başka bir iş yapmayıp soğan deposu baskınlarını eleştiren kemalist kardeşlerim.

bir ufuk uras tweeti. kemalistlerin sözde eğitimli özde ise ne kadar cahil olduklarını bizlere ileten. doğal olarak kabul etmeyecek bu iddiayı kemalist kesim.

mamafih durum bu. anca heykel dikin siz, sonra da eğitimden, bilimden dem vurup egonuzu tatmin edin. gerçekler gözünüze sokulunca da çamura yatın. işte gerçek kemalizm!

türkiyenin en cahil kesimi kemalistlerdir
    7 -9 ... inatedipsaunadaterlemeyenadam
  2. 2.
    En cahil kesmi herhangi bir ideolojiye veya oluşuma körü körüne bağlı olan ve o oluşumu ölümüne savunan eşeklerdir.
    7 ... dertler derya olmus
  3. 3.
    Katılmıyorum. Türkiyenin en cahil kesimi bütünleştirici değil ayrıştırıcı olarak insanları gruplara bölerek aşağılayan kimselerdir. Dur lan bunu hepimiz yapıyoruz?!
    ... lexliberta
  4. 4.
    çoğunlukla akabeli ve o feslinin itlerinden çıkıyor.
    7 -1 ... timur cengiz hulagu
  5. 5.
    türkiye'de cehalet kimseye özgü değil, genel bir sorun.

eğer iki tarafın da bahsettiği gibi ülkenin sadece bir yarısı cahil olsaydı diğer %50'nin bilgisi ve kültürü bu ülkeyi kalkındırmaya yeterdi.

aziz nesin'in bahsettiği gibi sorun aptallık da değil.

iş çakallığa gelince herkesin iq 180, herkes şeytanın aklına gelmeyecek uyanıklıkları bir çırpıda akıl ediyor.

asıl sorun cehalet, riyakarlık, ben her şeyin en doğrusunu biliyorum ukalalığı.

aslına bakarsanız hiçbirimizin hiçbir bok bildiği yok.
    2 ... lucius vorenuss
  6. 6.
    akitler gene ufuk uras gibi soros ve fetö ortaklığı projelerinden feyz almaya başladıklarına göre seçim ittifakı başladı demek.

evet sivaslı ufukcuk. biz egitimimiz seninkinden bin kat üstün de olsa cahiliz. çünkü vatanı karıştırın diye senin gibi sözde aydınlara para akıtan hayırsever işadamlarıyla işimiz olmaz.
    3 -4 ... strawberry blonde
  7. 7.
    Ufuk uras önce kendine baksın da bir zahmet.
    1 ... flat head
  8. 8.
    Akp tarafından tuvalet kağıdı gibi kullanılıp çöpe atılmış bir liboş yumurtlamasıdır. Hala da akılları başlarına gelmedi, kemalistlere olan kinleri geçmedi. Bittiniz oğlum siz artık boşuna daha fazla havlamayın. Fethullahçı köpeklerin devri bitti artık.
    1 -1 ... otoriter kemalizm
  9. 9.
    %100 haklı beyan. hadi bana kemalistlerin insanlık için bir eserini gösterin. gösteremezsiniz, yok ki.
    1 ... zall bana hep abi der
  10. 10.
    Nutuk dinimiz amin.

Okumuş cahiller.
    1 ... frekans