1. 1.
    bana göre günümüzde her yeni sorunun anası diyebileceğimiz eğitimsizlik ve eğitimde eksiklik,yetersizlik.
    ... mfcigenc
  2. 2.
    torpildir. bitmek tükenmek bilmeyen tanıdıkların, amcaların ve dayıların memleketidir.
    1 ... erenamo
  3. 3.
    Yüzüne gülen her devlete ağam paşam demesi.
    2 ... kale3112
  4. 4.
    cinsel açlıktır.
    ... serdarortacbestesi
  5. 5.
    Asrın liderimize göre, Gelecekteki en önemli sorunumuz "bırakın işsizliği ilerleyen yıllarda çalışacak eleman bulamamak" olabilirmiş.

Savcılara buradan suç duyurumdur : türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı uyuşturucu kullanılıyor.

Başka ne ola ki aynı paragraf içinde hem işsizliği tek hanelere çekmeye çalışıyoruz hemde gelecek de çalılacak eleman bulamayabiliriz diyebilsin.
    3 ... tekkontak
  6. 6.
    bir sorun mu bilemiyorum ama türk insanı olarak fazla insancıl olmamız(dinci-sapık yobazları bu genellemeden ayrı tutuyorum).

öyle ki; dünyada en fazla mülteci-sığınmacı barındıran ülkeyiz mesela.
    savaşırken bile aman siviller ölmesin diye kendimizi kasıyoruz, halbuki israil olsa öyle mi yapar, atar bombayı siker anasını, arkasına bile bakmaz. vs bu örnekler çoğaltılabilir. cidden fazla merhametli, insancıl milletiz.
    ... ecinni
  7. 7.
    (bkz: eğitim)
    ... tibalt
  8. 8.
    Çözüm yollarını bulamama sorunu.

Açık ve net evet.
    ... chessplayer
  9. 9.
    Yeterince iskender yenmemesi, fiyatları biraz indirseler de herkes yiyebilse.
    -4 ... fall love the white rabbit
  10. 10.
    ota boka muhalefet eden ülkeye bir çivi çakmamış kemalist sol zihniyettir.
    2 -1 ... frank lucas