1. 1.
  boş boş muhaliflik yapmayı bırakıp kendilerini düşünmeye çağırdığım insanlardır. türkiye gibi devasa ekonominin döndüğü bir ülke batar mı? bizim gibi ülkelerde en fazla bazı sektörler batar, yerine başka sektörler gelir, bir süre ekonomik kriz yaşanır, insanlar aç kalır sonra düzelir gider. türkiye'nin batması hiç bir ülkeninde işine gelmez.

  yok venezuela olacağız, dolar 100 tl olacak bunlar boş laflar. ekonomi tek ayaklı bişey değildir. olumsuz bişey sayesinde bazı şeyler olumlu olur. dolar arttı ithalatçılar battı, ihracata yönelik firmalar ise yükselişe geçti.
  5 -11 ... bel gamzeli erkek
 2. 2.
  valla metal sektöründeki arkadaşlar köşeyi döndüler. gemilerle abd ye mal yolluyorlar. dolarla alışveriş yaptıkları için, dün açlıktan ağızları kokan insanlar bugün en seçkin yerlerden ev/ en lüks markalardan araba sahibi oldular.
  2 ... bittimiacaba
 3. 3.
  Asılsız bir Algı oluşturan tiplerdir.
  5 -1 ... desifreleyici
 4. 4.
  öyle bir ölme geberme durumu olmayacağı açıktır.

  evsiz kalmayacak kadar ev var, aç kalmayacak kadar toprak memlekette, bekir pakdemirli'den de kurtulursak yerine ihanete daha büyük bulaşmış biri gelmediği sürece sağlamdayız demektir.

  bunun haricinde yakıt fiyatları ne olacak, aman dolar, aman euro bilmemne meselesi de, dolara duyulan mecburiyet dünyayı sinir etmeye çoktan başlamıştı zaten. bizim de konuk olarak yer aldığımız brics ülkelerinin bir toplantısıydı sanırım, iki sene önce falandı hatırladığım kadarıyla, dolardan vazgeçmek tartışılmıştı. dolar zaten vazgeçilmeyecek gibi değil, görünümde para ama senet mantığıyla basılıyor. herhangi bir varlığa karşılık basılmıyor yani. akademik olarak nasıl anlatılır bilemiyorum ama durum bu yani.

  yeni bir çözüme gidiyor dünya ve gelecekte ne olacağını çok az kişi gerçeğe yakın tahmin edebiliyor. bizim yapmamız gereken, bireysel olarak kendimizi geliştirmek ve ekonominin içine dahil olabilmek. olay bundan ibaret. temiz tarım konusunda keşke daha çok çalışmalar yapılsa, keşke bekir pakdemirli'den kurtulsak. rotary bağlantılarını araştırabilirsiniz muhteremin.

  2018'in toplam cari açığı 27 milyar dolar.
  2019'da ise yakıt ve altın nedeniyle oluşan maliyetleri çıkardığımızda cari fazla veriyoruz 3-4 milyar dolar şu zamana kadar.
  burada dikkatli olunması gereken konu, azerbaycan, rusya, gürcistan ülkeleriyle kurduğumuz ortaklıklar. boru hatları falan yani.
  ayrıca akdenizde sondaj gemimiz mevcut, fransa 7 numaralı parselden istese de çıkaramadı bizi.
  tabi takip etmek gerekiyor bunları. elimizde imkanın emaresi yokken kıbrısın yarısını kurtarmış bir ülke olduğumuz da gerçektir.

  bir kaç güncellemeyle(öncelikli olarak tarım) bu ülke geleceğin devleri arasına girecektir. neden tarım dedim, nesillerimiz sağlıklı büyümeli. olay bu yani. bir de liyakatsiz memur tiplemelerinden kurtulmalıyız o kadar yani.

  ülkede üretim olmadığına dair eleştiriler mevcut, ülkede üretim var.
  eleştiri olarak kabul edilebilecek sadece şudur ki; ülkede üretim yeterli değil.
  hiçbir zaman yeterli olmayacak zaten, hep daha fazlasını hedeflemek zorundayız.
  3 -4 ... atabaka
 5. 5.
  (bkz: cahilim demenin alternatif yolları)
  birileri şu arkadaşa doların yükselmediğini, liranın dolar karşısında (piyasa) değer kaybettiğini söylesin lütfen.

  zira beli gamzeli erkeklerle muhatap olmak istemiyorum.
  4 -2 ... iboli
 6. 6.
  türk düşmanıdır onlar ve hayal dünyasında yaşayan hainlerdir.
  1 -4 ... albayturk
 7. 7.
  akabe 19 senedir canhıraş bir şekilde uğraşıyor ama

  du bakali.
  ... pilihozlu haci baron bey
 8. 8.
  Biz bunları anlattık, zenginin ve yöneten kesimin ekonomisi batmaz evladım, olan halka olur, asgari ücretliye olur, işsize olur.
  2 ... orijinalite
 9. 9.
  Evet akp ye rağmen batmıyorsa demek ki batmıyor.
  ... vigilante8