1. 1.
    türkiye inşaat sektöründe başarılı bir ülke.
    ülke içindeki evlerin kalitesini gösterir detaylar konusunda çok kötü.
    ses yalıtımında bu ülkede bulunan evlerin sanırım %90 'ı sınıfta kalır.
    yan komşunun pırt sesi bile duyulan bir ses yalıtımını sorgulamak bize düşmez sanırım.
    ses yalıtımını becerebilen mütahitlere ve inşaat imalatçılarına özel oskarlar verilmeli.
    1 ... mukukulu
  2. 2.
    lavabodayken ses gider mi diye düşünüm ürktüğüm olay.
    ... lolihunter
  3. 3.
    4 farklı şehirde farklı evlerde kaldım, şehir şehir değişkenlik gösteriyor bu durum. mesela tekirdağ'dayken yalıtımlar çok başarılıydı şu an karadenizdeyim. üst komşu küçük çocuğunu seviyor yukarıda biz de onunla birlikte seviyoruz.
    8 ... masklavi
  4. 4.
    mükemmel olması gereken yalıtımdır. (bkz: komşu çocuğun sabah akşam flüt çalması)
    5 ... judas
  5. 5.
    Sırf bu müteahhit denen hırsız orospu çocuklarının para kazanma hırsı yüzünden yapılmayan ve komşular arası kavgayı cinayete kadar götüren şerefsizlik.

Yapmıyorlar. Türkiye'de de denetim denen mekanizma olmadığı için insanlar kavga ediyor.
    4 ... serdarsl06
  6. 6.
    en baba müteahhit, en baba yalıtım malzemelerini kullansın; benim üst kattaki çocuklu ailenin gürültüsünü bastıramaz. iddia ediyorum.

sese örnek vereyim; mesela 50 kiloluk un çuvalını kucaklayıp kaldırın. sonra birden yere bırakın.
    2 ... mofbe
  7. 7.
    En kaliteli yalıtım aletlerini kullansalar bizim üst komşunun televizyon sesi yine bana gelir bir de ilahi kanalları dinliyorlar amk.
    2 ... demokratik despot
  8. 8.
    Olmayan yalitimdir. Apartmanda en üst kattakinin makine sesi iki kat alttaki duyabiliyor. Insan ağız tadıyla kavga bile edemiyor millet duyacak diye.
    6 ... giden gider
  9. 9.
    fiyat performans olarak düşünün, ne kada ekmek, okada köfte.
    2 ... bittimiacaba
  10. 10.
    Üst komşunun, yan komşunun sevişme seslerini hd kalitede duyacak kadar başarılı (!) bir yalıtım şeklidir.
    4 ... alkolik oldum