1. 1.
  avrupa'da da yaşlılar var ama onlar en azından günü, teknolojiyi takip eden onlara uzaylı gibi bakmayan tipler.

  türk yaşlısının hem cahil, hem gereksiz olması acı bir olaydır.

  edit: imla*
  1 -16 ... im from canada i like kolbasti
 2. 2.
  cahil olabilen fakat gereksiz olmayan insanlardır. ayrıca yaşlıların yaşamaya hakkı yok mudur? yaşlanınca sana ne olacak?
  1 ... papergangsta
 3. 3.
  tecrübeleri ile bize dört tur bindirebilecek olmaları da cabasıdır...
  (bkz: görmüş geçirmiş insanlar)
  5 ... avalon
 4. 4.
  Tanım yapmayı bilmeyen insanlardır. Tanımın tanımını bile bilmeyenleri mevcuttur. Hatta bunların 70 yaş altı olanlarıda mevcuttur. 70 yaş üstü belki bunamıştır doğaldır herkesin başına gelebilir fakat 70 altı olanlar kara cahildir.
  ... the cemillionaire
 5. 5.
  asıl tehlikeli olan 70 yaş altındaki insanların cahil olması. 70 yaş üstü insanlar yaşamlarını devam ettirecek bilgi ve deneyime sahiptirler. bu arada insanlara gereksiz diyebilecek kadar insanlıktan nasibini almamış insanları görmek daha tehlikeli ve üzücüdür. * *
  3 ... mecnununleylasi
 6. 6.
  avrupa yaşlısı 1930 larda salsa yapıp tangoyla coşarken bu ülkenin o zamanki gençleri, şimdiki uzaylı zannedilen ihtiyarları cumhuriyet kuruyorlardı.
  bilmem anlatabildim mi?
  2 ... ozclk
 7. 7.
  63 sene öncesi okulların yok denecek kadar az olması, maddi sıkıntının hat safada olması sebebiyle olması gayet normal bir husustur. malum o zamanlar köydes projesi yoktu.
  1 ... emcekare
 8. 8.
  ''Türkiye' nin 1930'larda 15 milyon olan nüfusunun 13 milyonu köylerde yaşıyordu. Okuma yazma oranı, erkeklerde yüzde 20, kadınlarda yüzde 8'di. Köylerde ise bu oran erkeklerde yüzde 11'e, kadınlarda yüzde 4'e düşüyordu. Türkiye'nin 40 bin köyü vardı, ama yalnızca 5 bin köyde okul vardı. Otuz beş bin köyün çocuklarının herhangi bir okula gitme şansı sıfırdı. Okulu olan şanslı beş bin köydeki okulların yarısından çoğu da, yalnızca üç sınıflıydı. Yalnızca okuma yazma öğretilebiliyordu bu sınıflarda. Rakam olarak ifade etmek gerekirse nüfusun yüzde 75'i okula gidemiyordu, okuyamıyordu...'' *
  (bkz: okul varmış da onlar mı okumamış)
  1 -1 ... ne desem inanirsin
 9. 9.
  malum avrupalılar bilime önem verirken osmanlı bilime önem vermemiş ve halk için okul yaptırmamıştır. birde üstüne o övülen avrupalılar işgale kalkışınca halk okuyamamıştır. bizim atalarımız başkalarının topraklarına konup onların doğal yataklarından faydalanamadığı için haliyle avrupalılar gibi bütçemiz olmamış.
  ... thebash
 10. 10.
  türkiyeye ait her şeyin aşağılanması bitti, sıra 70 yaşındaki ihtiyarlara mı geldi? nereden başlasam bilemiyorum. senin o beğendiğin o avrupalı ihtiyarlar nazizmi ve faşizmi icat ettiler. milyonlarca insanın kanı ellerine bulaşmıştır. o imrendiğin teknolojik bilgileriyle nükleer silahlar yaptılar ve patlattılar. dünyanın resmen anasını ağlattılar. küresel ısınma kimin marifeti, 70 yaşındaki cahil anadolu köylüsünün mü ?
  ... serpio