1. 1.
    insanlar yaradana olan inançlarında herhangi bir aracıya ya da dini otoriteye ihtiyaç duymadığı ve içinden geldiği gibi dua etmeyi seçtiği içindir.

Ve bir de dini ön planda tutan insanların yanlış tutum ve davranışları var. Şeyhler, şıhlar, badeci hocalar, tarikatlar, hacılar hocalar; seküler şehirli okuyan kesim için hiçbir şey ifade etmiyor. Tanrı inancı olup ateist olamayan ama din tüccarları ve siyasal islamcılardan da nefret eden geniş bir kesim için deizm bir çıkış kapısı oluyor.
    19 -9 ... foseptik cukura dusen burjuva
  2. 2.
    %99 u müslüman bir ülkede mi ?

bir aralarda satanistler modaydı .

ne bok yiceklerini şaşırmış boşlukta gezenler .

durmak yok yola devaaaaaam .
    5 -15 ... tiamat
  3. 3.
    kaynak da her zaman ki gibi taharetsiz götünüz oluyor bu durum da .

tabi canım kafirlerin sayısı 80 milyonuda geçti türkiyede .

tabi tabi çok doğru .

aç tavuk kendisini buğday ambarında sanarmış aynen .
    3 -2 ... tiamat
  4. 4.
    Hz. Dei'nin dediği gibi: ey yükselen deizm! Gelecek sizsizniz. Onu biz kurduk, devam ettirecek sizlersiniz.
    1 -2 ... xyclonb
  5. 5.
    Deizmin falan yükselişe geçtiğini düşünmüyorum.yükseliş varsa göktengri inancındadır.sebep ise akp bence çünkü adamlar o kadar mezhepçilik yapıyor ki ben bile müslüman olduğum halde şaşıp kalıyorum acaba neyim diye.
    2 -1 ... manuelman
  6. 6.
    hem akp yi beğenmezler hemde oturup mal mal aciz aciz seyrederler .

icraaat yok mu icraaaaaaaaaaaaaat .
    1 -2 ... tiamat
  7. 7.
    sadece deizm mi? özellikle yeni nesilde doğru düzgün inanan yok.

arapperestlerin fena halde canını sıkacak ama cuma'ya gidenlerin bile büyük çoğunluğu aslında kendi tabirleriyle münafık. cuma ve bayram namazları dışında dinle alakaları yok, sırf el ne der diye gidiyorlar.

(bkz: mahalle baskısı)

arabiyet'in ve diğer dinlerin çöküşünü engelleyemeyeceksiniz. maksimum 500 yıl sonra bu dinlerin hiçbirinden eser kalmayacak. istediğiniz kadar eğitim sistemini folloş edin, su akıp yolunu bulacak.
    3 ... nesgayfe
  8. 8.
    ateistlere göre ateizm yükselişte . satanistlere göre satanizm yükselişte vesaire.

nedir bu denizli horozu gibi kendini olduğundan daha büyük gösterme çabası ?

etiniz belli budunuz belli çapınız belli sayınız belli oy oranlarınız zaten bes belli .

hayallerle yaşamaya çalışıyor bazıları .
    2 -2 ... tiamat
  9. 9.
    aracı kurumlara inancını yitirdiği için.
    1 ... arman
  10. 10.
    yarın müptezelin biri sonu izm ile biten başka bir akım çıkarır boşlukta gezen mallarda hemen yeni gelinin çüke atladığı gibi atlarlar .

gelin ben size sonu izm ile biten binlerce akım çıkarayım canım ya .

sizin istediğiniz akım olsun lafımı olur .
    2 -2 ... tiamat