1. 1.
  ben buradan uyarımı yapayım. işim gereği görüyorum günde bir kaç hiv pozitifli bireye denk geliyorum. sayı inanılmaz boyutlarda.

  prezervatifin sadece çocuk yapmaya engel olduğunu zanneden bir toplumda normal tabi de neyse seks yapacağınız insanı iyi seçin, geçmişini sorun, kaç kişiyle seviştiğini sorun, kondom takmış mı, taktırmış mı ilişkilerinde öğrenin. en ideali tek eşliliktir.

  dediğim gibi rakamlar çok korkunç. en az 5 katı da hivli olduğunu bilmeyen kitle var. bu merette bulaşınca yıllarca farkettirmiyor kendisini.
  15 -3 ... bel gamzeli erkek
 2. 2.
  Antalya ' da en yuksek oranlarda olduğunu söyledi sağlıkçı bir arkadaş. Hattâ bir badire atlattı enjeksiyon yaparken. Rakam vermeyeyim amma dikkat edin orada yaşıyorsanız. Bir de bildikleri hâlde karılarına dolayısı ile bebeklerine bulastiranlar da çokmuş. Bir de sırıtıyormuş adamlar pişkince.
  3 -1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 3. 3.
  thanks for information.
  3 ... alevalanpinokyo
 4. 4.
  izmir antalya istanbul gibi karmaşık ve büyük şehirlerde daha çok rastlanan bulaşıcı lanet bir hastalıktır. Biraz uçkurunuza düşkün olmayın derim.
  5 -1 ... desifreleyici
 5. 5.
  genelde kemliklerde olan hastalık. ilginçtir. evet.
  5 -1 ... kemalist tokatlayan
 6. 6.
  asıl prezervatifle korunabileceğini sanan insanlar yüzünden, bu tür hastalıklar hızla yayılıyor.

  eğer bulaşıcı hastalıklardan korunmak istiyorsanız, bunun çaresi aşıdır. ya da gerçekten sağlıklı beslenmeniz gerekir. prezervatif sadece çocuk olmasını engeller, hastalıkları değil.

  ek olarak önünüze gelen kızla da birlikte olmayın. fahişeyle olun ama önünüze gelenle olmayın. çünkü escortlar ve fahişeler aşı olmak zorundadır, onlardan hastalık kapmazsınız kolay kolay. sürekli partner değiştiren normal kızlardan, hastalık kapmamanız imkansızdır, çünkü bir türk kızı karşı cinsi istiyorsa, erkek hastalıklı olduğunu söylese bile kabul ediyorlar.
  4 -7 ... tahahaha
 7. 7.
  fırtınaların koptuğunun işaretidir.
  2 -1 ... tanri bizimle sims oynuyor
 8. 8.
  Hivli birisi ile seks yapmaktan daha fazla ,saglik sektoru ve kuafor , berber,dovmeci vs.. gibi sterilize olmamis ortamlarda bulasma riski daha yuksektir,vucut akintisi ile degil kan yoluyla bulasan bir hastaliktir .
  Unutmamaliki hiv viruslu biriyle tahris veya acikyara temasi yasamadan seks yapmak , sizden bir onceki hiv viruslu bir kisiye kullanilmis malzemeyi sterilize edilmeden doktorun veya ignesi degismemis dovme makinasi gibi bu tur sektorlerde calisan kisinin sizde acik yara yapacak sekilde kullanmasi size virusu bulastirma riski daha yuksektir .
  1 -1 ... kunteperist
 9. 9.
  Enfeksiyonlu sperm, vajinal sıvı ve adet kanı anüs mukoza zarı, penis ucu, vajina ve ağız yoluyla vücudunuza girebilir.

  HIV virüsü kullanılmış enjeksiyon malzemesinin paylaşılmasıyla kana bulaşabilir.

  HIV virüsü emzirme esnasında anne sütü aracılığıyla bulaşabilir.

  HIV tükürük yoluyla bulaşmaz.

  Birinin kanıyla temas ederken, hastanelerde vs çok dikkatli olun, zinadan korunup hiv olanlarda mevcut.
  1 ... nagam
 10. 10.
  31 çekiyorum sağlıklı yaşıyorum.
  2 ... 3boyoz1yumurta