1. 1.
  Bu ülkede çoğu insan şunu söylüyor. A partisine oy vermeyeyim de hangi partiye vereyim. Yine en iyisi bu. işte burda duracan abi alternatif üretemeyen siyasetçiler ve alternatif üretme baskısı oluşturamayan halk. Eee netice ne herkesin iyinin kötüsü dediği partisi var ama demokrasisi yok. Demokrasi bumu. seçenek yok ki seçim hakkı olsun.
  ... medyumketo
 2. 2.
  Varlığı belirsiz, anlaşılır mı yokluğu olandır. Sayelerinde.
  2 ... isim bulamayan yazar
 3. 3.
  Demokrasi eğitimsiz toplumlar için uygun değildir. Böyle yerlerde demokrasi kendi oligarşisini oluşturur. Oligarşi olan yerde demagoglar türer. Demagogların varacağı yer diktatörlüktür. Demiş yıllar öncesinden düşünceli bir zat.
  1 ... krakertozu
 4. 4.
  Hukukun olmadığı ülkede demokrasi olmaz.
  2 ... n dakota
 5. 5.
  Açıkçası bu soru bana çok saçma geldi. Zaten her şey ortada değil mi? Olanları görmemek için kör olmak gerekir.
  ... naynaynay
 6. 6.
  (bkz: yarak var yer misin)
  1 -1 ... onickihavari
 7. 7.
  Adalet var mı ki demokrasi olsun!
  4 -1 ... bad boys moriarty
 8. 8.
  var gibi. başımızdakini biz seçiyoruz mesela. şimdi diyordur birileri oyları çalarak diye şöyle sorayım her sandığın başında her partiden adam var değil mi? bir de şunu sorayım daha verdiğin oya sahip çıkamayanlara mı oy veriyorsun ki ülke yönetsinler diye ? iki ucu b.klu değnek oylar çalınıyorsa sizin sandık başkanı ne b.k yiyor oylar çalınmıyorsa niye böyle şeylerle avunuyorsunuz. var gibi demiştim şöyle ki dağda ki teröristlere sahip çıkanların olduğu bir meclis (!) hakimlerin teröristleri saldığı tecavüz edenlerin iyi halden kurtulduğu kadın öldürenlerin 5 sene yattığını düşünürsek var gibi hem var hem yok ne bileyim ya sorun bence eğitim sistemin de içinde adalet olmayanları hakim yapıyoruz içerisinde zerre merhamet olmayanlar doktor oluyor anormal bir durumdayız. ama her şey bizim elimizde her şey güzel olacak allahın izniyle. yeter ki bir olalım çalışalım azimli olalım insanları ayıranları boş verelim ..
  1 -1 ... makara muko
 9. 9.
  süleyman demirel'in: demokrasi demo dan gelir ki zaten biz kayıt aşamasındayız. diyip işin içinden çıkacağı başlıktır.
  ... medyumketo
 10. 10.
  avrupa ile mukayese edilirse kesinlikle yoktur.

  sebeblerini irdeleyelim:

  1- demokrasi 4-5 senede bir oy vermek degildir. demokrasi hesap sormaktir. turkiye'de secimlerde hile yapildigi malumdur, hesap sormak zaten kimsenin umrunda degildir.

  2- demokrasilerde fikir yuzunden tutuklanma olmaz. turkiye'de bolca oluyor.

  3- demokrasilerde gazeteci tutuklanmaz. turkiyede 120 tanesi tutuklu hala.
  2 -1 ... soganli sirkeli ayran