1. 1.
  terör saldırısı , deprem vesaire herhangi bir konu en fazla 15 gün gündemde kalıp unutulmasıdır.
  1 ... rosava
 2. 2.
  o konuların genelde yapılacak zamları veya usulsuzluklerin kamuflajı olması sebebiyle, asıl mevzu halledildiğinde konunun kapanması durumu.
  3 ... cinnettin kapiya gecireyim
 3. 3.
  ne olduguna bağlıdır. bazen önemli şeyleri kaynatmak için yaparlar bu sıkça yaşanır örneğin türban meselesi.
  ... deryagnc
 4. 4.
  türk insanının her şeyden ne kadar kolay sıkıldığını gösteren veya konuların kolayca halledildiğini düşündürten durum.
  ... aerach
 5. 5.
  "fatmagül'ün suçununu ne olduğunu öğrenmek, kim bir kutuda büyük para olduğunu hissedip para kazanıyor, canım ülkemde kimin "yeteneksiz" olduğunu bilmek, kim kiminle nerede basılmış, kim gidip milyon dolarlara ev, araba satın almış?" haberleri dışındaki konuların basının ve halkın ilgisini çekmediğinden insanımızın bu konulara 15 günden fazla tahammül edememesinden kaynaklanan durumdur.

  ama o depremde ölen insanlar bizim insanımız, tecavüze uğrayan 13 yaşındaki "çocuk" bizim çocuğumuz, başı kesilip hunharca ölüdürülen "münevver" bizim gencimiz, sokaklarda açlıktan ölen, soğuktan donan yetim çocuk, yaşlı teyze bizim teyzemiz, evladımız... bu konular değil 15 gün, 15 yılk taRtışılSA bile yetmez. uyan canım ülkem, uyan!

  edit: imla
  1 ... umudayolculuk
 6. 6.
  (bkz: kadın cinayetleri)
  (bkz: van depremi)
  (bkz: pkk çukurca saldırısı)
  ... rosava
 7. 7.
  15 gün değil, kesinlikle 4. günden sonra her şeyi unutuyoruz...
  ... 486dx33
 8. 8.
  haber bulamayan tv kanallarının eften püften konuları haber etmesiyle doğru orantılı olan durum, hele birde gündem yaratan bi konu varsa tanrı sizi korusun.
  ... dalgasiz denizi dalgalandirmak
 9. 9.
  ateş düştüğü yeri 15 gün değil 15 yıl yakar.çözüm bulunmayacağını adları gibi bilseler de boş yere zaman harcamayı sever bizim toplum.
  ... edibudu
 10. 10.
  gündemin çok çabuk değişmesinden,değiştirilmesinden kaynaklanan durumdur.daha kötüsü de 15+15 gün sonra unutulup gitmesidir.
  ... umano