1. 1.
    yazıktır günahtır diyerek tepki gösterdiğim meseledir. avrupa ülkelerinin toplam makam aracı sayısı bizim kadar etmiyor.

otomotiv devi almanyada bu sayı 10 binmiş. bunların bakım masrafı? yakıtı? bizim milletin bu lüx sevdası niye? adam makam aracını resmi iş içinde kullanmıyor alıp pikniğe gidiyor.

israfın sebebi bencillik. bunun partiyle alakası yok milletin zihniyeti bozuk. makam sahipleri halkı yansıtır. bizim halk bencil, kendini düşünen, beleş bişey buldumu kimseyi umursamayan bir halk. seçilen adamlarda bunlardan farksız. halk adam olsa bunlar bu israfı yapamazlardı. israf ise parti ayırmıyor herkes aynı.

hani altıma pasat mı çekiyim diyenin psikolojisiyle prestij için iphone alan adamın farkı yok bence mesela. bu adamlara kızan, aynı makamı kendisine ver aynı şeyleri yapacaktır. siyasiler halkın genelini yansıtır sonuçta bunlar uzaydan gelmedi bizim aramızdan seçildiler. siyasilere değil herkesin dönüp kendisine bakması lazım ülkenin düzelmesi için.
    3 ... bel gamzeli erkek
  2. 2.
    eğer öyleyse türkiye’de 115 bin başkan var demektir. her vilayette en az 1200 başkan yapar. ortalama 12 ilçe olsa, her ilçede 100 başkan eder. uzun lafı kısası; sallasan başkana çarpar aq!
    6 ... alos04
  3. 3.
    "itibardan tasarruf" olmaz yazmak isteyip hem midemin bulanması hem gözümün seyirmesi sebebi ile yazamadığım durumdur. bunlar günah nedir mekruh nedir kul hakkı nedir hiç bilmiyorlar.

bu arada sayı şahsen bana az gözüktü. şöyle ki ; ibb bilmem ne kalemi müdürü ( kim olduğu ne iş yaptığı meçhul ) gibi bir adamın bile 2-3 tane makam aracı varsa valisinden tut belediye başkanına millet vekiline bakanına kadar bu sayı en az 500 bin falan vardır diyordum ben şahsen. sadece en tepedekinin bile 20-25 tane vardır herhalde. bilmem kaç tane uçak bilmem kaç tane sarayın yanında araba nedir neticede.
    7 ... mel mel bakan gibson
  4. 4.
    bir arkadaş yazmış, halk ne ise vekilleride odur diye. haklı, 'bende gelsem o mevkiye bende çalardım' diyen insanlarız. rüşvet yemeyene eşek diyen yine biziz. din ve ahlak dersi vardı eskiden (eskiden dedim şimdi varmı bilmiyorum) kesinlikle kaldırılmalı. din dediğin bugünki münafıkların yaptığı oldu, ahlak ise neredeyse hiç uğramadı bizlere.

israftır, günahtır, hangi parti ya da kişi yaparsa yapsın bu kadar makam aracı.
    2 ... ra s al ghul
  5. 5.
    kişi başı yaklaşık 695 araç düşüyor olması anlamına gelmektedir..

rezal@..

edit: anahahajaha daha doğrusu 695 kişiye bir araç düşüyor..

hemen heijan yapmayın genşler..
    ... ciddiliinsan