1. 2964.
    Ülkenin refahı için Çomarların acilen akp'ye oy vermeyi bırakmaları lazım.
    -2 ... yahyaharun
  2. 2965.
    birilerinin kurcalaya kurcalaya bozduğu ülke. gel de düzelt amk. bu saatten sonra düzelmez.
    2 ... inmyopinion
  3. 2966.
    planlanan rejim değişikliğinden sonra yeni adı (bkz: tayyibiye) olması muhtemel bir zamanların güzel ülkesi.
    ... inmyopinion
  4. 2967.
    garip ülke, ülkem.

bir yanda acıyla, gözyaşıyla yoğrulan yığınlar,
    diğer yanda bu acılı kitlelerin farkındalığı için ''evlendirme programları kaldırılsın'' çağrıları, anketleri yapıp fedakarlık yaptığını düşünen insanlar.

adamın zihniyetine bakar mısın?
    evlendirme programları kaldırılırsın, çünkü şehitler var.
    ne ara bu kadar cahil olduk lan biz...
    -1 ... tekkontak
  5. 2968.
    her hafta dünya bültenlerine konu olan ülke. kimi zaman canlı yayınla üstelik.

hafta içinde türkiye'den haber gelmeyince peru'daki, kore'deki, avustralya'daki insanlar garipsiyorlar artık bu durumu.

sağlam oynanan bir oyuna şahit olan ve bu oyunun maalesef net mağduru olan ülke.
    3 ... eylulsabahi
  6. 2969.
    Geleceğimize korkuyla bakarak yaşadığım güzel ülkem!!! Artık elime telefon almaya televizyonu açmaya korkar oldum. Her an nerede kim ölecek acaba diye yaşıyorum. Mutlu bir habere hasret kaldık. Her gün ölüm,taciz,cinayet,kadın şiddeti... Biz nasıl bu kadar kötü insanlar haline dönüştük. Evet dünya siyasetle dönüyor ama artık insanların ölmesine tahammül edemiyorum. içim almıyor!!!
    Ölümün her an karşımıza çıkabileceği bir ülke olmamalıyız!!! Sadece kınamanın ötesine geçilmelidir. Her alanda farklı bir adım atılma ve tekrardan biz olarak birlik içinde yaşamalıyız. Öldürmeden,ayrıştırmadan,ötekileştirmeden.
    4 ... zmr86
  7. 2970.
    aşırı gerçekci savaş/strateji oyunu.
    ... kim bu adam
  8. 2971.
    savunma bütçesi 18 milyar 185 milyon dolar olan ve dünya 14. olan ülke.
    ... recomax
  9. 2972.
    avrupalı ülkelere mi benzeyeceğiz yoksa suriye, ırak gibi mi olacağız derken anasının amına benzeyen ülke.

bu olaylarda kimin emeği geçtiyse onların ben ta amına koyayım.
    11 -1 ... emre s
  10. 2973.
    tarikatçılık, gericilik, bağnazlık ve yobazlığın zirvede olduğu ülke.
    6 ... recomax