1. 2736.
  https://twitter.com/barba...status/754422641042350081
  1 ... minerva thetis
 2. 2737.
  içinde her türlü vatandaşı barındıran; özellikle bir müslüman için dünyanın en yaşanabilir memleketi, toprağı, ülkesi, vatanı.

  hakikaten düşünüyorum ve şaşıyorum. biz müslümam bir ülkeyiz. özellikle avrupa ülkelerinin tamamı ve amerika devleti bizi yani türkiye yi ellerine fırsat geçse bir kaşık suda boğmaya çalışacak olan iki yüzlü, timsah göz yaşlarına sahip, göründükleri gibi olmayan veyahut oldukları gibi görünmeyen tamamen kendi ülkelerinin menfaatlerine, çıkarlarına yönelik hesaplar peşinde koşan alçak ülkelerdir. tabiki devlet ilişkileri gereği ülkeler birbirlerinin yüzlerine çoğu zaman yalan yanlış gülüşler göstermek zorundadırlar. çünkü düzen böyle işliyor. hoş bunu türkiye hiçbir ülkeye karşı hiçbir zaman yapmıyor orası ayrı. çünkü biz müslümanız. sözümüz ne ise namusumuzdur. söz adamlığımızdır.
  şu noktaya gelmek istiyorum dostlar; bunca içirideki, dışarıdaki pisliklere, düşmanlara, hainlere.. açık veyahut giz tüm düşmanlara rağmen bu ülke nasıl olurda ayakta kalıyor, dayanıyor. ülkemize yapılanları görüyoruz. yahudisi bitiyor avrupası başlıyor, pkk sı bitiyor dehaş ı başlıyor, ışid bitiyor paraleli başlıyor... bunu çoğaltabiliriz. bu liste bitmiyor. bitmiyor ama bu ülke gelişmektende geri kalmıyor. allah yardımcımız olsun. ülkemizin kıymetini bilelim. bir olalım.
  -1 ... aeneskral
 3. 2738.
  Selası okunmuştur.
  Yaklaşık 10 yıldır ölüm döşeğinde idi güzel ülkem.
  Mekanı cennet olsun.
  Şimdi cehhennem olan bir acayip ülkedeyiz.
  3 ... cartoon pierre
 4. 2739.
  Sıradan bir ülkenin 50 yılda yaşayamayacağı olayları aylık olarak yaşayan ülke. Takip edemiyoruz. At izi mi it izimi çözemiyoruz. Haklıyı haksızı ayırt edemiyoruz. Maskelerin altından başka maskeler çıkıyor kimsenin gerçek yüzünü göremiyoruz. Olaylar olup geçiyor biz ne olduğunu neden olduğunu kestiremiyor mal gibi kalıyoruz. Kim kime hizmet ediyor , kime güvenebileceğimizi bilmiyoruz. Bugün haklı gördüğümüz tarafın sabah uyanınca farklı yüzünü görüyoruz. Sentez yapacak doğru bilgi edinemiyoruz. Gencecik çocuklar ölüyor , insanlar nefretle besleniyor ve buna üzülecek zaman bile bulamıyoruz. Yorum yapacak bir akıl kalmadı çünkü ortada bilgi yok. işaret edilenden nefret ediyor övülene sevgi besliyoruz. Akıl tutulması yaşıyoruz artık.

  ilkokul ikiden terk annemin bu sabahki yorumu; bu ülkeyi düşmandan kurtardık ama kendimizden kurtaramadık.
  Tabi o kütahya şivesiyle konuştu.
  15 -1 ... mr why
 5. 2740.
  Eğer bir millet iktidarda bulunan kişilerin şerefsizliğini, alçaklığını, hırsızlığını, yalnızca kendi siyasi görüşünden olduğu için görmezden geliyorsa, o millet erdemini yitirmiştir. Erdemini yitiren millet bir gün vatanını yitirir.

  Bilin istedim.
  5 ... ceyrekaltinkurdelesi
 6. 2741.
  türkiye
  ... atlasshrugged
 7. 2742.
  son 15 yılından 1500 bölümlük dizi çıkar aq.
  5 ... demokratik hatun
 8. 2743.
  Canım ülkem, canım vatanımdır.
  Bir türlü rahat bırakılmayan ülkedir.
  Başbuğ mustafa kemal atatürk'ün bu millete armağanıdır.
  ... jsjsjs
 9. 2744.
  Turkey this is terrible country.There are 3 reasons.First of all Turkish people are idiots.Turkish people are not clever because some people still likes rte.Do not forget Gezi Park.Secondly, it's not enough that the government.Turkey needs new goverment.finally, from my point of this is not a free country.
  2 ... cobann
 10. 2745.
  Evlenemeyin.
  ... karda yuruyen panda