1. 2609.
  bu yıl 7,6 milyon dolar turist, 9 milyar dolar da gelir kaybı yaşayacak olan ülkedir.

  http://www.sozcu.com.tr/2...&utm_campaign=ekonomi

  ödenemeyen kredi kartı ve bireysel kredi borçları nedeniyle bireylere açılan dava sayısı yılın ilk üç aylık döneminde 500 bine dayandığı ülkedir.

  http://www.posta.com.tr/e...ava-.htm?ArticleID=342026
  http://www.sozcu.com.tr/2...si-yuzde-5-artti-1223227/
  2 ... true
 2. 2610.
  uzak da oldugum gūzel ūlkem.
  1 ... der wanderer und sein schatten
 3. 2611.
  Dünyanın en boktan ülkesi olması konusunda hızla ilerliyor cennet vatanmış peh emeği geçen herkesin götünü sikeyim.

  Edit: ülke ışığa değil döle doydu memleketin anasını siktiniz kim bu ülkeye zarar veriyorsa onun 7 sülalesinide sikeyim
  5 -2 ... sarlok holms
 4. 2612.
  mazeret ile göt sikiciler olduğu sürece ucu boktan kurtulmaz.

  böylelerinden arındığında ışığa doyacak ülkem.
  1 ... uhud savasinda tur bindiren at
 5. 2613.
  geçen yüzyılın ilk yarısında iki büyük dünya savaşı yaşandı. dünya haritası değişti. kimi imparatorluklar yıkıldı ve bu imparatorluklardan geriye küçük devletler kaldı. büyük idealler peşinde koşan acımasız diktatörler milyonlarca insanın haytını kaybetmesine, dünya üzerindeki maddi birikimin erimesine, altyapının mahvolmasına sebeb oldu.

  japonyaya yayılmacı politikası ve saldırgan tutumu yüzünden iki tane atom bombası atıldı. almanya hitler delisinin peşinde dünyayı savaşa sürükledi ama bekledikleri gibi olmadı ve parçalanmış ve müttefik devletlerin her istediğine boyun eğmiş bir şekilde savaştan çıktılar. kore 2. dünya savaşından 10 yıl sonra da olsa ikiye bölündü ve bir yanı sovyetlerin bir yanı amerikanın güdümünde olan kanlı bıçaklı iki kardeş duruma geldi.

  şimdi savaşların üzerinden daha yüz yıl dahi geçmemişken görüyoruz ki savaştan harap bir şekilde çıkan bu devletler şu anda dört başı mamur, dünyaya teknoloji ihrac eden güçlü devletler oldular. almanya dünyayı saran kriz döneminde tüm avrupayı kurtaracak ekonomik güce sahip. güney kore 20 yıl öncesine kadar türkiyeye benzer bir ülkeyken bugün hyundai, samsung gibi avrupalılardan çok üstün büyük teknoloji devleri çıkarmış durumda.

  yani uluslar ve devletler büyük yıkımlardan çıktıktan sonra bu yıkımları birer uyanış vesilesi yapmış ve atılım içerisine girmişler. ülkelerini kalkındırmış, ilerleme kaydetmiş, refah ve huzura kavuşmuşlar.

  gelgörki türkiye bu devletlerin yaptığını yapamamış durumda. bugün seksen milyonluk nüfusumuzla ortadoğu bataklığına saplanmış, iş bilmez, hayalperest ve ahlaksız bazı kişilere teslim olmuş, hukukun ve adaletin olmadığı, erdemli insanın mumla arandığı, anarşinin ve terörün kol gezdiği, ahlaki çöküntü içinde bir topluma dönüşmüşüz. kabul edelim yada etmeyelim dünyadaki müreffeh toplumların çok uzağındayız. eğitim sistemimiz işlemiyor. on yıldan daha uzun süre okullarda eğitim gören çocuklar mezun olduklarında ehlileşmiş, gelişmiş, bilgili bireyler olmak şöyle dursun yaratılıştan gelen insani meziyetlerini de kaybetmiş ve hayvalaşmış bir duruma geliyorlar.

  insanların belli bir yaşa geldikten sonra değişmeleri mümkün değil bence. yani bir seçim yapalım ve iyi siyasetçiler başa gelsin, öğretmenlerimiz, mühendislerimiz, iş adamlarımız iyiye evrilsin gibi düşünceler ütopyadır. bizim artık yeni ve temiz bir nesil yetiştirmemiz lazım. nesil yetiştirmek için önce bu nesli yetiştirecek öğreticilere ihtiyaç vardır. erdemli, ahlaklı, bilgili, namuslu insanlardan oluşan bir hükümetin toplumun her kademesinde; önce okullarda, kışlalarda, camilerde, kurslarda, üniversitelerde ve konferanslarda birikimli, donanımlıi şefkati iyi bir genç nesil yetiştirmesi lazım. diriliş hareketimizi başlatmazsak bu gidişatın sonu belli. 3. dünya ülkelerinin durumuna düşeceğiz.

  osmanlının yaşadığı yıkımın sebebpleri bellidir, avrupanın ilerlemesinin de sebepleri bellidir. kendi rönesansımızı başlatmazsak sonumuz kötüye doğru gidiyor.
  3 ... umudu azalan adam
 6. 2614.
  Kurucusu ulu önder mustafa kemalin sermayesini hunharca harcayan, türk düşmanı yobazların yönettiği ülke.
  6 ... linngari
 7. 2615.
  türkçe bilinmeyen ülkelerden biri.
  2 ... back to the time
 8. 2616.
  son on küsür yılda geçmişin birikimlerinin fena halde yağmalandığı ülke. okulda hocalarımızın doksanlarda söylediği "devletin malı deniz yemeyen domuz" sözü aklıma geliyor bazen de acaba merak ediyorum şimdi ne diyordur onlar diye. herhalde devletin malının deniz değil okyanus olduğunun farkına varmışlardır.
  5 -2 ... dalgamaya
 9. 2617.
  AKP iktidara geldiği sene Sertab Erener Eurovision'da 1. Olmuştu.
  Şimdi Erdoğan Eurovision'un manevi değerlerimize aykırı bir "ahlaksızlık" olduğunu söylüyor.

  Bakın nerden, nereye. Ülkeyi bu zihniyet 15 yıldır yönetiyor. Utanç verici.
  2 -4 ... unbridled
 10. 2618.
  suriyede koalisyon uçaklarıyla birlikte belçikada bunlardan biri uçaklarını uçurmaktadır.
  1 -1 ... cagataykagan